При нападі серцебиття натисніть на... очі

Лікар назвав прийоми першої допомоги при пароксизмальній тахікардії

Ми зовсім не відчуваємо, як працює здорове серце -- воно ритмічно скорочується, надсилаючи кров до кожної судинии організму. Проте іноді ритм серця порушується -- виникає артимія.

Власне, якщо раптово виникає серцебиття, коли навіть у стані спокою пульс пришвидшується до 140-220 ударів на хвилину, а потім все встає на свої місця, лікарі говорять про пароксизмальну тахікардію. Але чому так стається? Чому серце зривається на галоп?

-- Якщо норма серцебиття становить 60-80 скорочень на хвилину, то збільшення частоти серцебиття є ознакою тахікардії, -- пояснює читачам сайту “Добрий лікар” Олександр Рильцов, кардіолог. -- При цьому часте серцебиття може бути фізіологічною (так звана синусова тахікардія, коли почастішання ритму відбувається через фізичні навантаження, стрес тощо).

Проте коли серце починає колотати зненацька, без видимих причин, нерідко у стані повного спокою, тоді ми говоримо про пароксизмальну тахікардію.

-- Напад пароксизмальної тахікардії може тривати від кількох секунд до кількох діб. Це небезпечно?

-- Будь-яке порушення серцевого ритму є небезпечним, адже кров не надходить до клітин у повному обсязі. Людина може відчувати слабкість, головокружіння, задишку. Крім того, залежить, де саме порушений імпульс -- у передсерді або у шлуночку серця. Якщо перша форма є легшою, то шлуночкова форма пароксизмальної тахікардії вважається небезпечним станом для людини, адже може призвести до раптової зупинки серця.

-- Що робити, коли стається напад?

-- Слід негайно зробити так звані вазусні проби. Це специфічне дихання -- сильно вдихнути, а потім повільно, з натугою, видихнути. Ще одним варіантом є помірне натискання пальцями на очні яблука (при цьому треба лежати). Кінчиками великих пальців слід натискати на заплющені очі під верхніми дугами протягом 30 секунд.  Проте цей метод протипоказаний, якщо людина має серйозне захворювання очей або короткозорість.

Для зняття нападу можна використати так званий ресторанний прийом -- натискати пальцями на корінь язика для виклику блювотного рефлексу. Помічним стане обкладання обличчя шматочками льоду або занурення обличчям у холодну воду. Ці прийоми впливають на нервову регуляцію збудження гілок блукаючого нерву та стабілізують серцевий ритм.


 


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:52
Чим небезпечне вживання антибіотиків безконтрольно? Які ризики виникають, якщо їх не продаватимуть без призначення лікаря?
19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.