Паралізованих людей врятує... рибка даніо

Білок акваріумних рибок здатен відновлювати пошкоджений хребет людей

Невелика акваріумна рибка даніо-реріо має білок, що дозволяє навіть дорослим особинам відновлювати хребет. Це зацікавило вчених, й виявилося, що рибка дає надію паралізованим людям з травмами спини.

Про це заявили фахівці Університету Дьюка в штаті Північна Кароліна (США), пише УНІАН з посиланням на Російську Службу ВВС. Вчені з'ясували, що допоміжні (гліальні) клітини нервової тканини з обох кінців зруйнованої ділянки хребта починають "будувати міст" за допомогою білків CTGF, після чого за ними підтягуються клітини нейронів. А людський білок типу CTGF на 90% збігається за складом і будовою з аналогічним в організмі даніо-реріо.

При точковій добудові аналогічного людського білка в пошкоджені ділянки  хребетного стовпа рибки регенерація йшла прискореними темпами. "Це одне із найбільш приголомшливих проявів регенерації в природі. Враховуючи, як мало успішних методів терапії ми маємо для відновлення пошкоджених тканин, нам необхідно придивитися до тварин, подібних до даніо, щоб знайти нові методи стимулювання регенерації", -- сказав керівник дослідження, клітинний біолог Кеннет Посс.

Вчені планують провести випробування на мишах, щоб у майбутньому розробити терапію для людей. Особливості відновлення тканини у ссавців можуть бути причиною того, що подібні регенераційні процеси не відбуваються у них природним чином, на відміну від риб.

До речі, даніо є одним з улюблених об'єктів для біологів-експериментаторів: у 2003 році саме з цього виду риб за допомогою генної інженерії отримали форму, яка світиться в темряві.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
20:15
Що більше ми ходимо - то довше залишаємось молодими та здоровими, запевняють лікарі й біологи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.