Паралізованих людей врятує... рибка даніо

Білок акваріумних рибок здатен відновлювати пошкоджений хребет людей

Невелика акваріумна рибка даніо-реріо має білок, що дозволяє навіть дорослим особинам відновлювати хребет. Це зацікавило вчених, й виявилося, що рибка дає надію паралізованим людям з травмами спини.

Про це заявили фахівці Університету Дьюка в штаті Північна Кароліна (США), пише УНІАН з посиланням на Російську Службу ВВС. Вчені з'ясували, що допоміжні (гліальні) клітини нервової тканини з обох кінців зруйнованої ділянки хребта починають "будувати міст" за допомогою білків CTGF, після чого за ними підтягуються клітини нейронів. А людський білок типу CTGF на 90% збігається за складом і будовою з аналогічним в організмі даніо-реріо.

При точковій добудові аналогічного людського білка в пошкоджені ділянки  хребетного стовпа рибки регенерація йшла прискореними темпами. "Це одне із найбільш приголомшливих проявів регенерації в природі. Враховуючи, як мало успішних методів терапії ми маємо для відновлення пошкоджених тканин, нам необхідно придивитися до тварин, подібних до даніо, щоб знайти нові методи стимулювання регенерації", -- сказав керівник дослідження, клітинний біолог Кеннет Посс.

Вчені планують провести випробування на мишах, щоб у майбутньому розробити терапію для людей. Особливості відновлення тканини у ссавців можуть бути причиною того, що подібні регенераційні процеси не відбуваються у них природним чином, на відміну від риб.

До речі, даніо є одним з улюблених об'єктів для біологів-експериментаторів: у 2003 році саме з цього виду риб за допомогою генної інженерії отримали форму, яка світиться в темряві.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Дослідження свідчать, що мінус 1 кілограм ваги знижує кров'яний тиск на 1-2 мм рт. ст
Щорічно в світі 7,5 мільйона людей помирає від гіпертонії, а в Україні на неї хворий кожен третій.
При інсульті допомагають спеціальні розтирання:

Новини

23:46
Через порушення біологічних ритмів людини пізні прийоми їжі можуть викликати серцево-судинні захворювання і діабет.
21:23
Заведено вважати, що мінеральна вода завжди корисна. Але чи так це насправді?
20:22
Світові зірки кіно, співачки, танцівниці та моделі зізналися, як живуть із захворюванням матки - ендометріозом.
19:27
За їхніми спостереженнями, ввечері організм спалює на 10% калорій, ніж вдень.
13:05
Дитина, якій поставили діагноз телефоном, опинилась у лікарні з важкими ускладненнями хвороби.
12:35
Також фахівці з Міністерства охорони здоров'я України розповіли, до яких наслідків може призвести стійкість до антибіотиків
09:30
Виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун заявила про плани створити в Україні службу психологічної підтримки «Лінія життя»
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.