Репродуктологи кажуть, що найкращий час для зачаття дитини - осінь

Народження дитини - найважливіша подія у родині. У когось це стається протягом року після весілля, у когось - пізніше.

А медики кажуть, що найоптимальніший час для зачаття дитини -- осінь. Адже майбутні батьки відпочили протягом літа, отримали позитивні емоції, наситили організм вітамінами та сонцем...

-- Крім того, зачаття восени є більш фізіологічним, -- каже Юлiя Сидорова, сiмейний лікар, керiвник центру для майбутнiх батькiв "Мама Профi". -- Адже зиму дитина переживає у лоні матері, з'являючись на світ знову "на сонечко". А сонячне світло дуже важливе для новонароджених -- це природна профілактика рахіту.

А майбутня мама, своєю чергою, восени є найбільш готовою для зачаття, адже позаду -- кілька "вітамінніх" та сонячних місяців, коли організм накопичував необхідні вітаміни, мікроелементи тощо.

-- Якщо пара планує зачаття дитини, чи треба якось готуватися -- здавати аналізи, проходити обстеження?

-- Звісно. Щоб стати батьками та народити здорову дитину, парі варто пройти низку обстежень. Насамперед, здайте загальний аналiзи кровi та сечi, а також побувайте у стоматолога, кардiолога, невропатолога, ендокринолга, ЛОРа, окуліста. Це дозволить виявити осередки хронічної інфекції та позбутися їх.

Жiнка має обов'язково пройти огляд у гiнеколога, провести цитологiю та кольпоскопiю, обстежтеся на предмет iнфекцiй, що передаються статевим шляхом. Слід здати аналiз на гепатит, ВIЛ, РВ та TORCH-iнфекцiї (вони входять до обов'язкових пiд час вагiтностi, проте краще дізнатися раніше та пролікуватися у разі чогось). Бажано дослідити гормональний фон та провести УЗД органiв малого тазу.

Варто знати, що для зачаття та успішного виношування жінці необхідна фолієва кислота (багато її мiститься у зелених та фiолетових овочах), полiненасиченi жирнi кислоти (містяться у морськiй рибi). Жiнцi перед вагiтнiстю варто зробити "залiзний запас" -- багато залiза мiститься у червоному м'ясi, буряку, гранатах, гречанiй кашi.

-- Чи має здавати аналiзи майбутнiй батько?

-- Загалом, є низка аналiзiв, якi треба провести у парi. Зокрема, на групу кровi та резус-фактор (аби виключити резус-несумiснiсть). Крім того, майбутньому батькові не завадить навідати уролога, дослідити життєздатність сперматозоїдів тощо.

А ще як майбутня мама, так і батько мають відмовитися від шкідливих звичок -- куріння, вживання алкоголю. Причому не пізніше, ніж за три місяці від запланованої вагітності. Адже сперматозоїди дозрівають саме протягом цього часу, тобто, у зачатті братимуть участь ті, які виробилися три місяці тому.

Крім того, обом треба максимально обмежити вплив побутової хімії, вживання ліків (особливо антибіотиків), шкідливих умов праці тощо. Адже насправді нашкодити майбутній дитині дуже легко.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".
Щоб запобігти розвитку багатьох хвороб, слід відмовитися від вживання натщесерце певних продуктів
Деякі з продуктів викликають подразнення слизової шлунка, інші порушують кислотно-лужний баланс, а ще інші сприяють розвитку таких хвороб, як цукровий діабет і гастрит.

Новини

12:07
Якщо немає змоги помити руки водою та милом – обирайте просто вологі серветки, без антисептика. А щоб вберегтися від бактерій, наприклад, під час прогулянки на природі – майте напоготові аптечний антисептик – хлоргексидин або настоянку календули
11:10
Через неконтрольоване вживання серйозних препаратів розвивається резистентність до них.
09:40
Активізувався збудник гострого інфекційного захворювання.
22:15
Жінкам пощастило більше, ніж чоловікам.
19:46
Експерти ВООЗ назвали недорогі, але при цьому дуже небезпечні у своєму впливі на здоров'я продукти.
19:30
Медики кажуть: навіть інтенсивна розумова діяльність не вберігає від патологічного старіння мозку.
17:25
Медики кажуть, що це перебування у ретельно контрольованому стані несвідомості.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.