Репродуктологи кажуть, що найкращий час для зачаття дитини - осінь

Народження дитини - найважливіша подія у родині. У когось це стається протягом року після весілля, у когось - пізніше.

А медики кажуть, що найоптимальніший час для зачаття дитини -- осінь. Адже майбутні батьки відпочили протягом літа, отримали позитивні емоції, наситили організм вітамінами та сонцем...

-- Крім того, зачаття восени є більш фізіологічним, -- каже Юлiя Сидорова, сiмейний лікар, керiвник центру для майбутнiх батькiв "Мама Профi". -- Адже зиму дитина переживає у лоні матері, з'являючись на світ знову "на сонечко". А сонячне світло дуже важливе для новонароджених -- це природна профілактика рахіту.

А майбутня мама, своєю чергою, восени є найбільш готовою для зачаття, адже позаду -- кілька "вітамінніх" та сонячних місяців, коли організм накопичував необхідні вітаміни, мікроелементи тощо.

-- Якщо пара планує зачаття дитини, чи треба якось готуватися -- здавати аналізи, проходити обстеження?

-- Звісно. Щоб стати батьками та народити здорову дитину, парі варто пройти низку обстежень. Насамперед, здайте загальний аналiзи кровi та сечi, а також побувайте у стоматолога, кардiолога, невропатолога, ендокринолга, ЛОРа, окуліста. Це дозволить виявити осередки хронічної інфекції та позбутися їх.

Жiнка має обов'язково пройти огляд у гiнеколога, провести цитологiю та кольпоскопiю, обстежтеся на предмет iнфекцiй, що передаються статевим шляхом. Слід здати аналiз на гепатит, ВIЛ, РВ та TORCH-iнфекцiї (вони входять до обов'язкових пiд час вагiтностi, проте краще дізнатися раніше та пролікуватися у разі чогось). Бажано дослідити гормональний фон та провести УЗД органiв малого тазу.

Варто знати, що для зачаття та успішного виношування жінці необхідна фолієва кислота (багато її мiститься у зелених та фiолетових овочах), полiненасиченi жирнi кислоти (містяться у морськiй рибi). Жiнцi перед вагiтнiстю варто зробити "залiзний запас" -- багато залiза мiститься у червоному м'ясi, буряку, гранатах, гречанiй кашi.

-- Чи має здавати аналiзи майбутнiй батько?

-- Загалом, є низка аналiзiв, якi треба провести у парi. Зокрема, на групу кровi та резус-фактор (аби виключити резус-несумiснiсть). Крім того, майбутньому батькові не завадить навідати уролога, дослідити життєздатність сперматозоїдів тощо.

А ще як майбутня мама, так і батько мають відмовитися від шкідливих звичок -- куріння, вживання алкоголю. Причому не пізніше, ніж за три місяці від запланованої вагітності. Адже сперматозоїди дозрівають саме протягом цього часу, тобто, у зачатті братимуть участь ті, які виробилися три місяці тому.

Крім того, обом треба максимально обмежити вплив побутової хімії, вживання ліків (особливо антибіотиків), шкідливих умов праці тощо. Адже насправді нашкодити майбутній дитині дуже легко.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.