Фахівці пояснили, чим інтернет небезпечний для підлітків

Iнтернет-залежнiсть викликає такi самi пошкодження мозку, як i наркоманiя

Залежнiсть вiд всесвiтньої мережі має таку саму рiйнiвну дiюна мозок, як героїн та кокаїн -- вона ушкоджує бiлу речовину нервової системи та певнi дiлянки мозку. Особливо це небезпечно для пiдлiткiв. Тривала iнтернет-залежнiсть викликає в мозку такi самі змiни, як вживання важких наркотикiв.

-- Вченi за допомогою МРТ-сканування спостерiгали за процесами, що вiдбувалися в мозку людини, яка довгий час проводить у мережi. I виявилося, що така дiяльнiсть завдає суттєвої шкоди нервовiй системi... А що це за змiни у бiлiй речовинi нервової системи та мозку, виявленi вченими?

-- Бiла речовина -- це нервовi волокна, якi передають нервовi iмпульси. Вона є посередником, провiдником iнформацiї вiд кори головного мозку. Власне, залежнiсть пошкоджує їх, ось чому людина часто загальмована, неадвекватна або надмiрно збуджена, -- пояснює психолог Марина Дубовик. --  Крiм того, при такому виду залежності вiдбуваються певнi змiни у тих частинах мозку, якi вiдповiдають за прийняття рiшень, самоконтроль, поведiнку. Ось чому у всiх цих видах залежностi людина не визнає, що є залежною, але й сама зупинитися не може.

Якщо йдеться про iнтернет-залежнiсть, то її ознаками є те, що людина не може контролювати свiй час в мережi, не здатна проявити себе у реальному спiлкуваннi. В деяких випадках залежнiсть стає такою, що людинi важко жити реальним життям. В таких випадках варто звернутися до фахівця, адже самотужки подолати таку  проблему дуже важко.

 

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
16:40
Вам знадобляться чорна редька та мед. Однак протизастудною дією цілющі властивості цього коренеплода не обмежуються.
11:03
В Україні встановили постійну заборону на вакцину від вітряної віспи "Варілрікс"
07:47
Вчені з новозеландського Університету Отаго проаналізували 24 фільми про Джеймса Бонда і прийшли до висновку, що герой страждає на хронічний алкоголізм.
19:30
Відпочатку 2018 року в Україні на кір захворіли 46 937 людей ' 17 418 дорослих та 29 519 дітей.
16:10
В Україні наклали постійну заборону на застосування і реалізацію частини лікарських засобів від гіпертонії та серцевої недостатності.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.