Фахівці пояснили, чим інтернет небезпечний для підлітків

Iнтернет-залежнiсть викликає такi самi пошкодження мозку, як i наркоманiя

Залежнiсть вiд всесвiтньої мережі має таку саму рiйнiвну дiюна мозок, як героїн та кокаїн -- вона ушкоджує бiлу речовину нервової системи та певнi дiлянки мозку. Особливо це небезпечно для пiдлiткiв. Тривала iнтернет-залежнiсть викликає в мозку такi самі змiни, як вживання важких наркотикiв.

-- Вченi за допомогою МРТ-сканування спостерiгали за процесами, що вiдбувалися в мозку людини, яка довгий час проводить у мережi. I виявилося, що така дiяльнiсть завдає суттєвої шкоди нервовiй системi... А що це за змiни у бiлiй речовинi нервової системи та мозку, виявленi вченими?

-- Бiла речовина -- це нервовi волокна, якi передають нервовi iмпульси. Вона є посередником, провiдником iнформацiї вiд кори головного мозку. Власне, залежнiсть пошкоджує їх, ось чому людина часто загальмована, неадвекватна або надмiрно збуджена, -- пояснює психолог Марина Дубовик. --  Крiм того, при такому виду залежності вiдбуваються певнi змiни у тих частинах мозку, якi вiдповiдають за прийняття рiшень, самоконтроль, поведiнку. Ось чому у всiх цих видах залежностi людина не визнає, що є залежною, але й сама зупинитися не може.

Якщо йдеться про iнтернет-залежнiсть, то її ознаками є те, що людина не може контролювати свiй час в мережi, не здатна проявити себе у реальному спiлкуваннi. В деяких випадках залежнiсть стає такою, що людинi важко жити реальним життям. В таких випадках варто звернутися до фахівця, адже самотужки подолати таку  проблему дуже важко.

 

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:08
"У багатьох наукових працях доведено, що на сперматогенез чоловіка впливають також комп'ютери".
19:30
Для успішного засинання та якісного сну неодмінною умовою є невелике зниження температури тіла.
15:03
У висушених фруктах вітаміни та поживні речовини зберігаються в концентрованому стані, адже зайва волога висушується, кажуть фахівці.
19:25
Як відрізнити звичайне відкладання справ на потім від прокрастинації і що може допомогти вирішити проблему?
14:10
Вона передбачає в основному вживання риби, м'яса, горіхів, овочів, фруктів, коренеплодів.
14:18
Патологічним потовиділення вважають тоді, коли воно постійно перевищує норму.
18:35
Передбачити, як саме організм відреагує на укуси перетинчастокрилих комах, практично неможливо.
12:50
Внутрішні документи МОЗ та МОН які вимагають наявність довідки про огляд лікарів у всіх учнів.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.