Фахівці пояснили, чим інтернет небезпечний для підлітків

Iнтернет-залежнiсть викликає такi самi пошкодження мозку, як i наркоманiя

Залежнiсть вiд всесвiтньої мережі має таку саму рiйнiвну дiюна мозок, як героїн та кокаїн -- вона ушкоджує бiлу речовину нервової системи та певнi дiлянки мозку. Особливо це небезпечно для пiдлiткiв. Тривала iнтернет-залежнiсть викликає в мозку такi самі змiни, як вживання важких наркотикiв.

-- Вченi за допомогою МРТ-сканування спостерiгали за процесами, що вiдбувалися в мозку людини, яка довгий час проводить у мережi. I виявилося, що така дiяльнiсть завдає суттєвої шкоди нервовiй системi... А що це за змiни у бiлiй речовинi нервової системи та мозку, виявленi вченими?

-- Бiла речовина -- це нервовi волокна, якi передають нервовi iмпульси. Вона є посередником, провiдником iнформацiї вiд кори головного мозку. Власне, залежнiсть пошкоджує їх, ось чому людина часто загальмована, неадвекватна або надмiрно збуджена, -- пояснює психолог Марина Дубовик. --  Крiм того, при такому виду залежності вiдбуваються певнi змiни у тих частинах мозку, якi вiдповiдають за прийняття рiшень, самоконтроль, поведiнку. Ось чому у всiх цих видах залежностi людина не визнає, що є залежною, але й сама зупинитися не може.

Якщо йдеться про iнтернет-залежнiсть, то її ознаками є те, що людина не може контролювати свiй час в мережi, не здатна проявити себе у реальному спiлкуваннi. В деяких випадках залежнiсть стає такою, що людинi важко жити реальним життям. В таких випадках варто звернутися до фахівця, адже самотужки подолати таку  проблему дуже важко.

 

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
20:15
Що більше ми ходимо - то довше залишаємось молодими та здоровими, запевняють лікарі й біологи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.