Фахівці пояснили, чим інтернет небезпечний для підлітків

Iнтернет-залежнiсть викликає такi самi пошкодження мозку, як i наркоманiя

Залежнiсть вiд всесвiтньої мережі має таку саму рiйнiвну дiюна мозок, як героїн та кокаїн -- вона ушкоджує бiлу речовину нервової системи та певнi дiлянки мозку. Особливо це небезпечно для пiдлiткiв. Тривала iнтернет-залежнiсть викликає в мозку такi самі змiни, як вживання важких наркотикiв.

-- Вченi за допомогою МРТ-сканування спостерiгали за процесами, що вiдбувалися в мозку людини, яка довгий час проводить у мережi. I виявилося, що така дiяльнiсть завдає суттєвої шкоди нервовiй системi... А що це за змiни у бiлiй речовинi нервової системи та мозку, виявленi вченими?

-- Бiла речовина -- це нервовi волокна, якi передають нервовi iмпульси. Вона є посередником, провiдником iнформацiї вiд кори головного мозку. Власне, залежнiсть пошкоджує їх, ось чому людина часто загальмована, неадвекватна або надмiрно збуджена, -- пояснює психолог Марина Дубовик. --  Крiм того, при такому виду залежності вiдбуваються певнi змiни у тих частинах мозку, якi вiдповiдають за прийняття рiшень, самоконтроль, поведiнку. Ось чому у всiх цих видах залежностi людина не визнає, що є залежною, але й сама зупинитися не може.

Якщо йдеться про iнтернет-залежнiсть, то її ознаками є те, що людина не може контролювати свiй час в мережi, не здатна проявити себе у реальному спiлкуваннi. В деяких випадках залежнiсть стає такою, що людинi важко жити реальним життям. В таких випадках варто звернутися до фахівця, адже самотужки подолати таку  проблему дуже важко.

 

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.