Приймайте десертну ложку двiчi на день натще, і ви здорові!

Одним з основних дарунків осені є терен. Чимало українців його  заготовляють, не знаючи про всю користь, що можна отримасти  завдяки цим ягодам. 

"Ягоди терену -- це природне джерело ретинолу (вiтамiну А), пектинів, яблучної кислоти (3,3%), вiтамiну С, цукрів, глiкозидів, пiгментів i мiнеральних солей, -- каже Олена Решетник, сiмейний лiкар вищої категорiї. -- Із тернових плодів, округлих соковитих чорних кiстянок, готують киселi, компоти, варення, повидло.

Але найкраще сік терену зберігається у спиртових настоянках, які корисно пити при розладах шлунково-кишкового тракту, неспецифiчних виразкових колiтах, дизентерiї, харчових отруєннях, кандидозах тощо.

-- А чи правда, що лiкувальну дiю має i тернова олiя?

-- Це олiйна витяжка з тернових ягiд. Її також можна приготувати власноруч. Ягоди покласти до пляшки темного кольору, залити вже не горiлкою, а гарячою олiєю (маслиновою, кукурудзяною або  соняшниковою), витримати тиждень у  прохолодному, захищеному вiд  свiтла мiсця. Олiйний розчин набуде яскравого пурпурового кольору. А речовини, які з ягiд переходять до олiї i дуже добре в
нiй зберiгаються, є дуже корисними для шлунково-кишкового тракту i органiзму загалом.

Проте при деяких хворобах, як от гостре запалення пiдшлункової
залози, заживати тернову олію протипоказано.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.