Змініть лампу - і все налагодиться

Використання енергоощадних ламп призводить до порушення сну

Німецькі лікарі-сомнологи з лікарні Святої Ядвіги (Берлін) заявили, що енергоощадні лампи, які продукують "холодне" денне світло, призводять до порушення біоритмів в організмі людини.

Зокрема, такі лампи впливають на фоторецептори ока людини, які дають сигнал мозку, що зараз день, хоча за годинником може бути північ. Відтак, збивається внутрішній годинник організму. А це, своєю чергою, призводить до безсоння, депресій, серцево-судинних хвороб.

-- Чи справді штучне світло може таким чином впливати на організм?

-- Вплив світла має дуже велике значення для нас, -- впевнений Володимир Родiонов, доцент, провідний науковий спiвробiтник Iнституту педiатрiї, акушерства та гiнекологiї АМН України. -- Зокрема, коли світловий день зменшується, зростає кількість депресій, людина почувається втомленою, апатичною. Особливо це стосується північних країн, де зафіксовано найвищий відсоток суїцидів.

Що стосується енергоощадних ламп, вони імітують денне світло, а це справді може ввести організм в оману. Адже протягом тисячоліть життя людини залежало від сонця, коли наші предки лягали спати та прокидалися разом з ним. Проте за допомогою електрики людина продовжила собі день. Але лампи розжарювання давали зовсім інший тип світла, ніж сучасні енергоощадні, що світять холодним синюватим світлом. От і виникає ілюзія, що навколо день...

Навіть коли повіки закриті, око сприймає світло та дає певні сигнали мозку. А якщо це денне світло, яке має в основі блакитну частину спектру, то фоторецептори людини сприймають його за справжнє денне світло, а значить, мозок отримує сигнал, що зараз день. А це призводить до порушення циркадних ритмів людини, які регулюють головні ритми -- такі як "сон-неспання".

Тому дослідники кажуть, що денне штучне світло припустиме в денний та ранній вечірній час, але пізно ввечері ним краще не користуватися, інакше зіб'ється внутрішній годинник. Власне, найпершими розвиваються порушення сну та настрою, а з часом -- патології травної системи, серцево-судинні захворювання, ендокринні порушення.

Тому ретельно обирайте лампи залежно від її використання. Та, яка підійде для офісу, недоречна для спальні.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.