Фахівець пояснив, про які проблемі із здоров'ям може сигналізувати задишка

Буває, що під час швидкої ходи чи піднімання сходами починається задишка. А у людей старшого віку вона може початися навіть при спокійному кроці. Чи це фізіологічне явище, чи ж воно свідчить про проблеми із здоров'ям?

-- Залежно, в яких ситуаціях проявляється задишка, -- каже Олександр Рильцов, лікар-кардіолог. -- Скажімо, існує фізіологічна задишка, яка настає після фізичного навантаження, проте дихання швидко приходить до норми під час відпочинку.

Задишка також може виникати при емоційному перенапруженні -- сильне хвилювання, гнів, тривога, страх підсилюють вироблення адреналіну, який, потрапляючи у кров, змушує організм проганяти через легені великий об'єм повітря).

Та якщо задишка стається в інших ситуаціях, це може сигналізувати про певні проблеми із здоров'ям. Так, причинами задишки можуть бути хронічна обструктивна хвороба легень, хронічний бронхіт, астма, проблеми з серцем, стрес, панічні атаки, пневмонія, тромб у легенях, легенева гіпертензія тощо.

А у літніх людей часто трапляється так звана серцева задишка. Серцевий м'яз з віком слабшає, а тому кров не прокачується повністю, і, як наслідок, навіть звичайна ходьба може супроводжуватися задишкою. Найчастіше таке стається у людей із зайвою вагою.

Також важливо знати, коли виникає задишка -- на фазі вдоху чи видоху, який характер дихання -- свистячий, хриплячий; виникає задишка постійно або нападоподібно.

Що робити? Насамперед, якщо є шкідливі звички, слід їх позбутися, а також відкоригувати масу тіла. А для встановлення причини задишки знадобляться деякі обстеження -- біохімічне дослідження крові, рентгенографію грудної клітини, УЗД серця, електрокардіограма, аналіз функції зовнішнього дихання тощо.

Читайте також:

Тема дня

Цими днями Земля увійде у смугу сильних магнітних бурь. Особливо сильні збурення магнітного поля очікуються 24, 25 та 28 лютого.
В ці дні можливе погіршення здоров'я у багатьох людей, а також бурі можуть  призвести до збоїв у роботі мобільного зв'язку, авіаційного обладнання і навіть до коротких замикань в
Сучасна людина щодня зазнає стресу. Внаслiдок чого з часом навiть розвиваються рiзнi захворювання. Тож медики постiйно намагаються

Новини

14:00
Регулярне вживання звичайного супу може вберегти від діабету, кажуть вчені
13:00
Цими днями Земля увійде у смугу сильних магнітних бурь. Особливо сильні збурення магнітного поля очікуються 24, 25 та 28 лютого.
12:15
Ураженню емалi зубів сприяють солодки продукти, хлiбо-булочнi вироби та навiть косметичнi засоби
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.