Цей еліксир здоров'я є на кожній кухні

Молочна сироватка є унікальним цілющим напоєм, який треба пити “і малим, і старим”

-- Цей напiй ще називають еліксиром здоров'я, -- каже Олена  Решетник, сiмейний лiкар вищої категорiї. -- Вона унiкальна тим, що не вiдноситься нi до молока, нi до кисломолочних продуктiв. Натомiсть, сироватка майже стовiдсотково засвоюється, адже на 94% складається з води, а решта -- це життєво важливi речовини (вiтамiн С, усi вiтамiнi групи В, лактоза, бiлок, кальцiй, калiй, фосфор, магнiй, пробiотичнi бактерiї).

Наприклад, лактоза зменшує такi процеси, як бродiння та газоутворення, а тому споживання сироватки вже за 2-3 тижнi нормалiзує дiяльнiсть шлунково-кишкового тракту, усуває дисбактерiоз. А завдяки вмiсту калiю та магнiю вона приносить полегшення людям iз серцево-судинними проблемами. Та навiть у здорових людей брак калiю викликає швидку втомлюванiсть, погiршення пам'ятi та уваги, тому склянка сироватки здатна "мобiлiзувати" розумову дiяльнiсть.

До того ж, сироватка має властивiсть виводити з органiзму шлаки, токсини, вона нормалiзує жировий та вуглеводний обмiн, вiдновлює водно-сольовий баланс, зменшує кiлькiсть холестерину у кровi. Фактично, вона є корисною для людей всiх вiкових категорiй.

I, до речi, сироваткою можна вмиватися -- вона насичує шкiру живильними речовинами, зволожує її, повертає молодiсть.

-- Скiльки сироватки можна пити?

-- Вiд 50 грамiв (дiтям) до склянки на день. Однiєї склянки буде цiлком достатньо для забезпечення органiзму життєво важливими речовинами.

-- Як роблять сироватку?

-- Дуже просто. Кисле молоко ставлять на плиту та на слабкому вогнi доводять до кипiння, але не кип'ятять. Коли почнуть утворюватися згустки, молоко вiдставляють та остуджають. Потiм треба процiдити крiзь марлю або дрiбне сито. Коли сироватка стече, її можна вiдразу вживати. А сир, що залишився на ситi, -- прекрасний дiєтичний продукт, якiй можна давати навiть маленьким дiтям. Так само "добувають" сироватку з кефiру.

А iз свiжого молока сироватку роблять так: коли молоко почне закипати, додайте сiк лимону, перемiшайте та вiдразу знiмайте з плити, процiдiть -- i готово.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.