Українські медики провели унікальну операцію на нирці

У клініці урології при обласній клінічній лікарні ім. І.І. Мечникова у Дніпрі пацієнту вирізали 10-кілограмову пухлину

Розмір пухлини лівої нирки становив понад 36 см. Після ретельної підготовки та напруженої роботи бригади хірургів медики зітхнули з полегшенням -- операція пройшла успішно, нирку з пухлиною і лімфатичними вузлами видалено, а пацієнт почувається  добре, повідомляє znaj.ua.

“Мультидисциплінарний підхід і ретельна підготовка зіграли свою позитивну роль в долі ще одного пацієнта", -- написав заступник головного лікаря ДОКЛ їм. Мечникова з невідкладної допомоги Олександр Толубаев на своїй сторінці Facebook. Фахівці кажуть, що випадок був унікальним, а операція — складною.

Пухлина на нирці у 55-річного жителя Дніпра за 10 років виросла до неймовірних розмірів. Вона займала всю черевну порожнину, що й не дивно: вага -- 10 кг, розмір -- 36 см.

"Операція тривала близько двох годин, за мій 15-річний стаж подібна операція -- друга. Пухлина займала всю черевну порожнину. Дуже важливо було затиснути ниркові судини, щоб уникнути великої крововтрати і не втратити пацієнта. Зараз чекаємо на результати гістології, але можна сказати на 99,9%, що пухлина -- злоякісна", -- розповів завідувач відділенням урології №2 Володимир Краснов.

І хоча операція відбулася успішно, на пацієнта чекає тривале відновлення, адже за час свого перебування у черевній порожнині величезна пухлина пошкодила інші органи.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
13:00
Тим часом в Україні розробили ПЛР-тест, який дозволяє в одному аналізі визначити наявність в організмі відразу трьох типів вірусів.
11:30
В Україні вперше почали виробляти хірургічні імпланти з титанового сплаву методом 3D-друку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.