Щоб не боліла голова - зважайте, що їсте

1 грудня -- міжнародний день невролога

Найрозповсюдженішими в Україні неврологічними проблемами є банальний головний біль. Цей стан настільки поширений, що став майже звичним.

Між тим, причинами головного болю можуть бути не лише спазми судин головного мозку, а й... ваш обід чи сніданок. Зокрема, близько 17% нападів головного болю залежать від їжі.

Існують продукти, які вважаються класичними провокаторами головного болю: це шоколад, червоне вино, сири, кава. Проте викликати неприємний стан можуть й, на перший погляд, "невинні" продукти -- банани, морозиво, соєвий соус. Як взагалі їжа може викликати головний біль, розповідає сайту “Добрий лікар” Тетяна Майкова, керівник науково-консультацінйого медичного центру "Головний біль".

-- До групи продуктів, які можуть спровокувати не лише звичайний головний біль, а й мігрень, відносять ті, що містять тирамін. Це сири, кава, какао, шоколад, оцет, гiрчиця, кетчуп, майонез, свинина, вуджене м'ясо, деякi сорти риби, шпинат, квасоля, соя, селера, банани.

Щодо червоного вина, то винними у головному болі вважаються сульфати, які використовуються як консервантів для вина. Проте будь-який алкоголь є потужним стимулятором нервової системи, викликає приплив крові до головного мозку і призводить до швидкого зневоднення організму -- будь-яка з цих причин цілком здатна викликати головні болі.

Стосовно кави та інших кофеїномістких напоїв, вони також є стимуляторами нервової системи. Якщо це відбувається щодня, а ще й по кілька разів, це неодмінно  відгукнеться головним болем. Адже кофеїн -- чи не найвідоміший збудник нервової системи, а головний біль -- це прояв збудженого стану цієї системи. Загалом, у головному болю винні не судини, не запалення, а саме збудження нервової системи. У тих випадках, коли збудника забагато, а адаптаціні механізми з цим не можуть впоратися (наприклад, при виснаженні нервової системи, від чого нині страждають практично усі) -- і це проявляється головним болем.

І якщо про шкоду алкоголю знають всі, то чай та каву вважають звичайними напоями, вживаючи їх щодня. При цьому дія подразника накопичується, й рано чи пізно виникне головний біль -- здавалося б, на порожньому місці.

-- Чому до списку провокаторів головного болю увійшло морозиво?

-- Біль голови при дегустації морозива -- це реакція організму на холод. Загалом, будь-які холодні продукти можуть викликати головний біль. Це пов'язано із спазмом судин. Такий самий механізм задіяний, коли людина перебуває без головного убору на морозі -- холодові рецептори надсилають сигнали збудження у мозок, у відповідь виникає головний біль.

-- Більшість провокаторів головного болю мають солодкий смак -- а як тут опинився соєвий соус?

-- Від 10 до 15% людей, які вживають цей соус, страждають від цих побічних ефектів. У ньому міститься глутамат натрію, який викликає головний біль. До того ж, не варто забувати, що соус дуже солоний, отже, викликає зневоднення -- одну з головних причин головного болю.

Загалом, навіть звичайна сіль -- хлорид натрію -- є стимулятором нервової системи, а глутумат натрію -- стимулятор у квадраті. Оскільки він міститься практично у всіх продуктах, ми постійно отримуємо його мікродози. Все залежить від того, яка у кожного з нас адаптаціна межа.

Тобто, усі вказані продукти можна вживати, але не системно. Скажімо, кава -- це продукт не на кожен день. Як і чай. Вони забирають енергію нервової системи. Так само і з іншими продуктами, які увійшли до цього списку. І головне -- не виснажувати нервову систему, а це можливо лише завдяки повноцінному відпочинку.

 

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

17:45
Психологи кажуть: якщо песимізм здоровий, то які проблеми? Водночас зауважують - оптимізм має свої мінуси.
14:53
Бактерії, що населяють наш кишківник, переважно живляться рослинними вуглеводами, але це не означає, що людина повинна стати вегетаріанцем.
11:09
Журналістка "Експресу" розповідає про свій неприємний досвід. І він - не ексклюзивний.
16:10
“Донька народилася здоровою. У півтора року захворіла на вірусний енцефаліт. І от наслідки...”
13:50
Дискусія з прихильницею, а також противницею гомеопатії. Які аргументи вони наводять?
10:08
"У багатьох наукових працях доведено, що на сперматогенез чоловіка впливають також комп'ютери".
19:30
Для успішного засинання та якісного сну неодмінною умовою є невелике зниження температури тіла.
15:03
У висушених фруктах вітаміни та поживні речовини зберігаються в концентрованому стані, адже зайва волога висушується, кажуть фахівці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.