Дотримуйтеся правила контрасту: зранку закінчуйте душ холодною водою, а ввечері - теплою

Зранку закінчуйте душ холодною водою, а ввечері -- теплою

Цілюща дія контрастного душу відома усім — він тонізує судини, загартовує весь організм, є прекрасною профілактикою варикозного розширення вен. А як правильно робити цю процедуру?

-- Загалом, контрастний душ рекомендують приймати щораз, завершуючи прийом ванни або душу, -- каже Сергiй Федоров, спеціаліст з медичної реабілітації. -- Це дозволяє пiдтримувати тонус організму, тренує судини, покращує кровопостачання у шкiрi. Крiм того, контрастний душ змiцнює iмунiтет, що дуже важливо у цю пору року.

Лікувальна дія контрастного душу полягає у чергуваннi температур, а також механiчнiй дiї самого струменю води. Завдяки цьому задiюються бiологiчно активнi точки, розташованi на шкiрi, кров припливає до шкiри, активiзуються обмiннi процеси, тканини краще постачаються киснем. До речi, якщо регулярно приймати такий душ, можна позбутися жирових вiдкладень та целюлiту. А ще ця процедура є загартовувальною -- вона покращує опiрнiсть органiзму до вiрусiв та iнфекцiї, змiцнює iмунiтет.

Починати практику треба з нейтральних температур, а з часом робити контраст бiльш разючим. Впродовж перших двох тижнiв приймайте душ приємної температури. Потiм робiть один контраст "тепло -- холод", причому "сеанс" холодної води не має перевищувати 10-15 секунд. Надалi переходьте на два i бiльше чергувань, поступово збiльшуючи час та рiзницю у температурах. В  середньому, чергування гарячої та холодної води має вiдбуватся у режимi пiвтори-двох хвилин.

Щодо того, якою водою краще закiнчувати, є таке правило. Зранку, коли треба збадьоритися та пiдвищити тонус органiзму, душ закiнчуйте холодною водою. А ввечерi, навпаки, теплою -- це сприятиме розслабленню, заспокоєнню та гарному сну.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Чимало важких випадків, кажуть лікарі, стається у теплий період, під час відпочинку.
13:00
Немає віку, коли тему сексу можна остаточно закрити, кажуть фахівці.
14:00
Це єдиний орган людини, який може триматися на поверхні води!
11:00
Не завжди два негативні результати ПРЛ-досліджень свідчать про повне одужання.
11:00
Паніка, кажуть фахівці, нищить не лише психологічне, але й фізичне здоров'я.
15:00
За словами лікарів, у мешканців сіл хвороба трапляється особливо часто.
17:18
Щороку в Україні кліщі кусають 5-6 мільйонів людей, кажуть науковці.
14:00
“Щодня до мене звертаються пацієнти з температурою, що підвищилась не через коронавірус, а через паніку”, - каже лікар.
13:00
Аби зміцнити здоров'я легенів, робити це треба за певними правилами.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.