Дотримуйтеся правила контрасту: зранку закінчуйте душ холодною водою, а ввечері - теплою

Зранку закінчуйте душ холодною водою, а ввечері -- теплою

Цілюща дія контрастного душу відома усім — він тонізує судини, загартовує весь організм, є прекрасною профілактикою варикозного розширення вен. А як правильно робити цю процедуру?

-- Загалом, контрастний душ рекомендують приймати щораз, завершуючи прийом ванни або душу, -- каже Сергiй Федоров, спеціаліст з медичної реабілітації. -- Це дозволяє пiдтримувати тонус організму, тренує судини, покращує кровопостачання у шкiрi. Крiм того, контрастний душ змiцнює iмунiтет, що дуже важливо у цю пору року.

Лікувальна дія контрастного душу полягає у чергуваннi температур, а також механiчнiй дiї самого струменю води. Завдяки цьому задiюються бiологiчно активнi точки, розташованi на шкiрi, кров припливає до шкiри, активiзуються обмiннi процеси, тканини краще постачаються киснем. До речi, якщо регулярно приймати такий душ, можна позбутися жирових вiдкладень та целюлiту. А ще ця процедура є загартовувальною -- вона покращує опiрнiсть органiзму до вiрусiв та iнфекцiї, змiцнює iмунiтет.

Починати практику треба з нейтральних температур, а з часом робити контраст бiльш разючим. Впродовж перших двох тижнiв приймайте душ приємної температури. Потiм робiть один контраст "тепло -- холод", причому "сеанс" холодної води не має перевищувати 10-15 секунд. Надалi переходьте на два i бiльше чергувань, поступово збiльшуючи час та рiзницю у температурах. В  середньому, чергування гарячої та холодної води має вiдбуватся у режимi пiвтори-двох хвилин.

Щодо того, якою водою краще закiнчувати, є таке правило. Зранку, коли треба збадьоритися та пiдвищити тонус органiзму, душ закiнчуйте холодною водою. А ввечерi, навпаки, теплою -- це сприятиме розслабленню, заспокоєнню та гарному сну.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:00
Цю хворобу називають загадковою. При ній категорично протипоказані спиртне та стреси.
16:00
Гарячка у перші дні застуди чи грипу - саме через них. І саме вони дають час імунній системі активізуватися та виробити власні клітини для прицільного знищення вірусу.
20:20
За калорійністю пів склянки насіння можна порівняти з плиткою шоколаду, а склянку - з батоном або порцією шашлику зі свинини, кажуть дієтологи.
15:35
105-річна Ганна Микитин досі сама куховарить, пере та рубає дерев'яні скіпки для печі.
16:00
“Нещодавно я став всеукраїнським чемпіоном з метання диска та ядра", - каже він.
12:00
На 26-му тижні вагітності я перестала відчувати рухи дитини. Те, що пережила згодом, залишило великий шрам у серці на все життя.
17:00
Про ознаки дефіциту, добові норми та джерела йоду.
12:45
За даними Центру громадського здоров'я МОЗУ, цього епідсезону на грип та ГРВІ в Україні перехворіє від 4,8 до 6,7 мільйона осіб, а пік захворюваності можливий у січні-лютому 2020 року.
10:00
А також актриса поділилась корисними рецептами для імунітету, здоров'я шкіри та стрункості.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.