Квашена капуста має бути на столі щодня

Нашi предки квасили капусту цiлими бочками — й вона залишалася хрусткою до кiнця зими. Нинi ж господинi солять капусту в емальовних каструлях, додають до неї хто яблука, хто хрiн, хто журавлину, квасять дрiбношинкованою або ж крижавками. А яка смачшiна та кориснiша?

-- Насправдi, квашена капуста є корисною у всiх варiацiях, -- впевнена Наталія Лозиньска лікар-дієтолог. -- Зокрема, вона є одним з лiдерiв за вмiстом вiтамiну С, а тому взимку повинна щодня бути на столi. До того ж, квашена капуста постачає органiзм досить рiдкiсними вiтамiнами К та U. Перший потрiбен для нормальної дiяльностi печiнки, а вiтамiн U ще називають противиразковим (сприяє заживленню виразки шлунку та дванадцятипалої кишки). I, звiсно, у капустi є вiтамiни групи В, Р, Д. А ще вона мiстить рослиннi бiлки та багато клiтковини.

Завдяки молочнокислим бактерiям, якi утворюютсья в процесi бродiння, кисла капуста нормалiзує мiкрофлору кишкiвника, згубно дiє на патогеннi бактерiї у травному трактi. Крiм того, вона позитивно впливає на роботу щитоподiбної залози, нирок, сприяє процесу кроветворення. А ще квашена капуста сприяє зменшенню рiвня холестерину у кровi, тому її треба вживати "сердечникам", гiпертонiкам, а також людям з надмiрною вагою.

До речi, квашена капуста незамiнна при застiллях. Якщо поїсти її перед забавою, сп'янiєте не так швидко. А коли закушувати квашеною капустою, ранок буде легшим -- клiтковина допомагає абсорбацiї та швидкому виведенню токсинiв. А вiдомим засобом проти похмiлля є сiк квашеної капусти.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
20:00
Психологи кажуть, що в деяких людей навiть розвивається еритрофобія - страх зашарітися.
11:00
Тренований пес здатен вловити ароматичну молекулу, розчинену у 20-тонній цистерні води, кажуть експерти.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.