Лікарі проти цукерниць: чому солодощі не мають бути у вільному доступі для дитини

День Святого Миколая — час, коли дитячі мрії перетворюються на гори смаколиків. А чому діти так люблять солодке? Яка кількість цукерок є “нормою”?

-- Глюкоза — це джерело енергії, вона потрібна для роботи головного мозку. Тож відмовляти у солодкому не варто. Але головне -- знати, що та скільки можна давати, -- пояснює читачам сайту “Добрий лікар” Володимир Родіонов, доцент, провiдний науковий спiвробiтник Iнституту педiатрiї, акушерства та гiнекологiї АМН

Дуже важливо сформувати у дитини правильну харчову звичку. Нема жодної потреби підсолоджувати усю їжу, інакше малюк залежатиме від солодкого, відмовляючись від інших страв. Скажімо, каші можуть бути не лише солодкими, а й підсоленими. На десерт краще давати не цукерки або тістечка, а фрукти чи сухофрукти.

В багатьох домівках, де є діти, практикуються цукерниці, де лежить повно цукерок, печива, шоколаду. Відтак, діти беруть собі коли хочуть. Це неправильно! По-перше, забагато солодкого шкідливо для зубів -- призводить до карієсу. По-друге, надмір солодкого врешті може призвести до ожиріння, збоїв обміну речовин, діабету.

Інша помилка батьків -- давати цукерку, аби та не вередувала. А діти -- прекрасні маніпулятори. Знаючи це, дитина буде або "заслуговувати" на солодке, або вимагати його, часом з істериками. Тому багато залежить від загального відношення до солодкого у родині. Дитина має знати, що ніхто спеціально цукеркине ховає, але й безперешкодний доступ до солодкого -- не кращий вихід.

-- Тобто, батьки мають контролювати, скільки солодкого вживає дитина. А якими мають бути "правильні" солодощі?

-- Оскільки потреба у глюкозі закладена фізіологічно, у жодному разі не можна позбавляти дитину солодкого. Проте насамперед намагайтеся обійтися природніми солодощами -- багато фруктози та глюкози є в ягодах, фруктах, сухофруктах, меді. Привчайте дитину саме до цих солодощів, а не до цукерок, тістечок, тортиків. Корисними для дітей є мармелад, зефір, варення.

Час від часу можна побалувати дитину і цукерками, проте не щодня. Це має бути ніби атрибутом святковості -- так і задоволення більше, і здоровіше для дитячого організму. А от для школярів дуже корисним є шоколад -- він допомагає краще справитися з розумовим навантаженням, особливо в перiод контрольних або iспитiв. Норма — 1-2 “квадратик” шоколаду на день або 1-2 цукерки. Більше не треба.


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:59
Цінні поради лікаря, як алергіку комфортно пережити цей складний для нього етап.
11:00
Чимало важких випадків, кажуть лікарі, стається у теплий період, під час відпочинку.
13:00
Немає віку, коли тему сексу можна остаточно закрити, кажуть фахівці.
14:00
Це єдиний орган людини, який може триматися на поверхні води!
11:00
Не завжди два негативні результати ПРЛ-досліджень свідчать про повне одужання.
11:00
Паніка, кажуть фахівці, нищить не лише психологічне, але й фізичне здоров'я.
15:00
За словами лікарів, у мешканців сіл хвороба трапляється особливо часто.
17:18
Щороку в Україні кліщі кусають 5-6 мільйонів людей, кажуть науковці.
14:00
“Щодня до мене звертаються пацієнти з температурою, що підвищилась не через коронавірус, а через паніку”, - каже лікар.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.