Зимову депресію можна подолати гарними книжками та фільмами, а також яскравими барвами

З 22 грудня день поступово ставатиме довшим, а ніч — коротшою

Нарешті ми це пережили — найдовшу ніч та найкоротший день. 22 грудня відбулося зимове сонцестояння -- в цей час Сонце найменше часу залишається над горизонтом, займаючи найнижчу позицію над обрієм. У такому положенні сонячний диск затримається впродовж трьох днів, після чого почне поступово підніматися над горизонтом. А це означає, що світловий день почне прибувати.

-- Зима з її відсутністю сонця, похолоданням, зменшенням світлового змушує багатьох відчувати апатію, меланхолію, сум. Це так звана сезонна лепресія. І, до речі, від неї потерпає майже кожен другий, -- каже Олена Головіна, гештальт-терапевт.

-- А чому вона виникає?

-- Це пов'язано із зменшенням світлового дня, що впливає на всю живу природу. Людина реагує на це сповільненням обмінних процесів та зниженням життєвого тонусу, а це супроводжується погіршенням настрою, незрозумілим сумом та тривогою, дратівливістю.

Крім того, змінюються наші циркадні ритми -- так званий біологічний годинник організму. Зокрема, змінюється рівень гормону мелатоніну, який регулює біоритми людини. Це впливає не лише на настрій, а й на інтелектуальні здібності (погiршується пам'ять, сприйняття iнформацiї, людинi важко концентруватися). Та й фiзична активнiсть на нулi -- нема бажання щось робити, кудись йти, все робиться немов через силу.

-- Що ж робити?

-- Насамперед, не зациклюйтеся на поганому настрої. Недарма взимку є так багато свят. Народна мудрість таким чином убезпечує нас від почуття сірості,  одноманітності, суму.

Крім того, коли, як не взимку, можна загорнутися у теплий плед, посидіти з улюбленою книжкою, подивитися гарний фільм, послухати музику, випити запашного чаю з трав — це нагадає вам літо.

А ще намагайтеся більше часу проводити поза приміщенням. "Лапайте" момент, коли надворі сонячна погода. Насамперед, сонце необхідне організму для вироблення вітаміну D, а прогулянка зимовим парком покрашить настрій. Крім того, коли, як не зараз, ви маєте можливість покататися на ковзанах, лижах, санчатах.

А ще, коли навколо все безбарвне, оточіть себе барвами -- одягайте одяг яскравих кольорів чи хоча б візьміть якийсь кольоровий аксесуар. Внесіть "яскраву пляму" і в інтер'єр. Ви не замислювалися, чому зимові фрукти такі яскраві? Саме для цього. Помаранчевий апельсин на столі зігріє погляд, його аромат створить сеанс ароматерапії, а смак поверне у дитинство.

А ще слід їсти гарячі страви, а також зверніть увагу на продукти, що містять вітаміни групи В -- це капуста броколі, риба, яловичина, сир, мигдаль. Іноді для підняття настрою можна поласувати шматочком сиру чи шоколаду, з'їсти банан -- ці продукти підвищують рівень гормону задоволення сертоніну.

Словом, зима — це час побалувати себе. Тим більше, Сонце вже пішло на весну.


 


 


 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.