
Дж. Келвін Коффі, професор в галузі хірургії з ірландського університету Лимерика, представив свою наукову роботу, в якій класифікує брижі, що, по суті, є певним кріпленням між черевною порожниною та кишківником, як окремий орган людини, пише УКРОП з посиланням на Medical Xpress
Наша довідка: брижа — складка очеревини, за допомогою якої внутрішньоочеревинні органи прикріплюються до стінок черевної порожнини. В залежності від органу, розрізняють брижу тонкої кишки, брижу маткової труби та інші. Назва брижа виникла через подібність її зовнішнього вигляду до старовинного складчастого коміра — так званих брижів.
На думку професора, протягом більш ніж ста років брижу помилково вважали частиною черевної порожнини, що складається з декількох розділених фрагментів, тоді як насправді вона є самостійним органом. Лікар підкреслив, що вивчення патологій брижі має стати окремим полем для медичних робіт так само, як зараз окремо вивчаються гастроентерологія, колопроктологія тощо, повідомляють vidomosti-ua.com
У процесі досліджень професор Коффі виявив, що брижа складається не з декількох фрагментів, не поєднаних між собою, як вважалося раніше. Хірург з'ясував, що всі ці частини насправді пов'язані один з одним і формують довгий самостійний орган.
Професор аргументовано прокоментував доцільність класифікації брижі як окремого органу в своїй науковій статті, що була опублікована у виданні The Lancet Gastroenterology & Hepatology. Вчений вважає, що подальше дослідження брижі, її структури і функцій, допоможуть значно знизити кількість післяопераційних ускладнень і підвищать шанси до відновлення. Більш того, він припускає, що вивчення брижі може розвинутися в ще один напрямок медичної науки.
Повідомляється, що зміни в програму медичних вузів будуть внесені вже в цьому році. Нова класифікація брижі як протяжного органу вже додана в один із найавторитетніших підручників — "Анатомію Грея".