Фахівці стверджують, що панiка знижує iмунiтет та пiдвищує ризик заразитися грипом

Як і прогнозували епідеміологи, найбільш агресивним у цьому епідсезоні виявився гонконзький грип A/Hong Kong/4801/2014 (H3N2). Саме він викликає важчий перебіг, спричиняє ускладнення, саме він став причиною кількох смертей з початку епідсезону.

Не дивно, що у людей переважає панiка та пригнiчений настрiй. Між тим, коли людина настроєна позитивно, у неї менший ризик заразитися, нiж у тiєї, яка пiддається панiцi.

-- Звiсно, було б наївно думати, що можна зупинити грип одним лише позитивним сприйняттям. Але iндивiдуальна опiрнiсть вiрусним захворюванням дiйсно залежить вiд психологiчного стану, -- каже  професор Борис Михайлов, завiдувач кафедри психотерапiї ХМАПО.

Спокiйний, адекватний, оптимiстичний настрiй обумовлює високий рiвень бар'єрної, тобто, захисної функцiї органiзму. А страх та панiка її лише пригнiчують.

А масова iстерiя лише призведе до зниження порогу адекватного сприйняття, яке у наших людей й без того доволi низьке. Полiтичнi перипетії, вiйна, економiчнi негаразди, природнi лиха -- усе це постiйно тримає нас у станi  хронiчного стресу. I на цьому тлi грип набув панiчних ознак.

Тому налаштуйтеся позитивно -- ваш органiзм сильний i переможе будь-яку хворобу. Дотримуйтеся рекомендацiй лiкарiв -- обмежте вiдвiдини людних мiсць, частiше мийте руки, проводьте  вологе прибирання, вживайте вiтамiни -- i грип вас обiйде.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:19
Лікар розповідає, що саме потрібно зробити не менше ніж за два місяці до початку небезпечного для алергіка сезону.
09:20
Відомо, що з-поміж усіх живих істот мігрень буває тільки в людини. Це один з найсильніших проявів болю голови. Як вона виникає ' наука досі не з'ясувала, хоча мігрень описував ще Гіппократ.
16:00
Науковці переконані, ліки на основі канабісу можуть стати порятунком для сотень тисяч хронічно хворих українців.
14:40
Науковці довели, що красива фігура залежить не лише від здорового раціону та фізичних навантажень.
09:00
Одинадцятирічний хлопчик став першою онкохворою дитиною, для лікування якої медики застосували її власні Т-лімфоцити. Цілком можливо, цей випадок започаткує нову еру боротьби з недугом.
08:30
Механізми виникнення болю тривалий час були загадкою. Нині ж про них уже відомо майже все.
10:50
Науковець розповів, яку роль у роботі організму відіграє рослинна клітковина.
08:30
Чи правда, що дорослі важче переносять кір, аніж діти?
07:30
Обережно: прочитавши його аргументи, вам може захотітись суттєво змінити раціон
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.