Фахівці стверджують, що панiка знижує iмунiтет та пiдвищує ризик заразитися грипом

Як і прогнозували епідеміологи, найбільш агресивним у цьому епідсезоні виявився гонконзький грип A/Hong Kong/4801/2014 (H3N2). Саме він викликає важчий перебіг, спричиняє ускладнення, саме він став причиною кількох смертей з початку епідсезону.

Не дивно, що у людей переважає панiка та пригнiчений настрiй. Між тим, коли людина настроєна позитивно, у неї менший ризик заразитися, нiж у тiєї, яка пiддається панiцi.

-- Звiсно, було б наївно думати, що можна зупинити грип одним лише позитивним сприйняттям. Але iндивiдуальна опiрнiсть вiрусним захворюванням дiйсно залежить вiд психологiчного стану, -- каже  професор Борис Михайлов, завiдувач кафедри психотерапiї ХМАПО.

Спокiйний, адекватний, оптимiстичний настрiй обумовлює високий рiвень бар'єрної, тобто, захисної функцiї органiзму. А страх та панiка її лише пригнiчують.

А масова iстерiя лише призведе до зниження порогу адекватного сприйняття, яке у наших людей й без того доволi низьке. Полiтичнi перипетії, вiйна, економiчнi негаразди, природнi лиха -- усе це постiйно тримає нас у станi  хронiчного стресу. I на цьому тлi грип набув панiчних ознак.

Тому налаштуйтеся позитивно -- ваш органiзм сильний i переможе будь-яку хворобу. Дотримуйтеся рекомендацiй лiкарiв -- обмежте вiдвiдини людних мiсць, частiше мийте руки, проводьте  вологе прибирання, вживайте вiтамiни -- i грип вас обiйде.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:43
Коли ви востаннє були в лікаря: п'ять, десять чи надцять років тому?
18:43
Медогляди потрібні навіть тим, хто вважає себе цілком здоровим, наголошують лікарі.
14:29
12 травня відзначають Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
16:25
"У пацієнтів виникають проблеми зі зачаттям дитини. При чому, як у чоловіків, так і в жінок".
13:05
Поки ми п'ємо каву, наука не стоїть на місці: вчені з Ізраїлю надрукували серце на 3Д-принтері. А в США його створюють, використовуючи органи тварин.
15:11
За статистикою, тiльки 3% клiщiв, що мають борелiї, передають їх людинi.
15:57
Чому вітрянку вважають дитячою хворобою, але хворіють і дорослі? Скільки часу пацієнт має перебувати в ізоляції та чи можна вакцинуватися?
14:26
Найточніший тиск ранковий - виміряний після пробудження до сніданку, кажуть лікарі.
09:39
Бензопірен є стимулятором онкопроцесів в організмі людини. Тому вживання цього канцерогену навіть у невеликій кількості небезпечне для здоров'я.
19:18
Якби такі таблетки були зроблені з природних речовин, то одна пігулка мала б розмір м'ячика для настільного тенісу.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.