Фахівці стверджують, що панiка знижує iмунiтет та пiдвищує ризик заразитися грипом

Як і прогнозували епідеміологи, найбільш агресивним у цьому епідсезоні виявився гонконзький грип A/Hong Kong/4801/2014 (H3N2). Саме він викликає важчий перебіг, спричиняє ускладнення, саме він став причиною кількох смертей з початку епідсезону.

Не дивно, що у людей переважає панiка та пригнiчений настрiй. Між тим, коли людина настроєна позитивно, у неї менший ризик заразитися, нiж у тiєї, яка пiддається панiцi.

-- Звiсно, було б наївно думати, що можна зупинити грип одним лише позитивним сприйняттям. Але iндивiдуальна опiрнiсть вiрусним захворюванням дiйсно залежить вiд психологiчного стану, -- каже  професор Борис Михайлов, завiдувач кафедри психотерапiї ХМАПО.

Спокiйний, адекватний, оптимiстичний настрiй обумовлює високий рiвень бар'єрної, тобто, захисної функцiї органiзму. А страх та панiка її лише пригнiчують.

А масова iстерiя лише призведе до зниження порогу адекватного сприйняття, яке у наших людей й без того доволi низьке. Полiтичнi перипетії, вiйна, економiчнi негаразди, природнi лиха -- усе це постiйно тримає нас у станi  хронiчного стресу. I на цьому тлi грип набув панiчних ознак.

Тому налаштуйтеся позитивно -- ваш органiзм сильний i переможе будь-яку хворобу. Дотримуйтеся рекомендацiй лiкарiв -- обмежте вiдвiдини людних мiсць, частiше мийте руки, проводьте  вологе прибирання, вживайте вiтамiни -- i грип вас обiйде.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Як виглядають чудодійні зимові процедури для оздоровлення? Докладніше про це розповіла Людмила Стеценко, лікар нетрадиційної медицини. -- Чому лікування холодом дієве?
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.

Новини

15:00
Юлія Микитин, Володимир Войтишин, Володимир Шевченко та Юлія Ткалич ' чотири учасники проекту газети Експрес ' продовжують свій марафон зі схуднення.
00:53
Британські медики провели дослідження того, який зріст найкраще гарантує секс. Виявилось, що в цьому плані ефективніше бути високим.
23:22
Побутує думка, що міцні напої допомагають зігрітися. Втім, лікарі кажуть, що це не правда.
18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.