Психологи пояснили, чому до нового року треба позбавлятися тріснутого посуду та старого взуття

Чимало господинь влаштовують генеральне прибирання до нового року — щоб зустріти його у чистому помешканні. Та крім витрушування килимів, слід зробити ще одну важливу справу -- викинути все зайве.

У багатьох роками накопичуються речі, які "можуть колись знадобитися" -- старі газети, коробки з-під цукерок, порожні пляшки від шампунів тощо. Між тим, вони захаращують не лише середовище, а й наші емоції, думки, життя. Тож скристайтеся наближенням свят та позбудьтеся непотребу.

-- Скажімо, спеціалісти з фен-шуй наголошують, що успішність чи неуспішність людини багато в чому залежить від того, в якому стані її помешкання. Якщо дім захаращений, то й енергія успіху не може вільно циркулювати. Що каже з цього приводу психологія?

-- Якщо людина тяжіє до накопичення непотрібних речей, це є проявом психічного розладу, який називається "силогоманія", -- пояснює Геннадій Мустафаєв, кандидат психогічних наук. --  У народі це явище більш відоме як "плюшкінізм" -- йдеться про людей, які купують, збирають і накопичують купи непотребу. З часом це перетворюється на нав'язливу поведінку, а говорити про патологію ми можемо тоді, коли зайві речі починають заповнювати весь життєвий простір людини або заважати іншим.

-- Але люди доходять до таких крайніх проявів відносно рідко, -- долучається Наталія Власова, психолог. -- Найчастіше "плюшкінізм" проявляється у зберіганні старого одягу, книг, старих газет -- мовляв, колись це може знадобитися. Хоча насправді така поведінка свідчить про прихований страх бідності.

-- І, щоб його подолати, треба позбутися усього зайвого?

-- Саме так! Існує так званий закон порожнечі. Він говорить про те, що Всесвіт не терпить порожнечі, а тому намагається заповнити її. Іншими словами: якщо вам потрібні нові мешти, викиньте старі. Нове приходить лише тоді, коли ви позбудетеся старого. Причому цей закон діє у всіх сферах нашого життя -- скажімо, доки "не закриті" старі стосунки, нові не розвиватимуться.

Тому не бійтеся позбуватися старих речей. Хочете -- вірте, що своєю старою енергією вони не дають прийти новій, хочете -- просто звільніть собі простір для життя. Врешті, є теорія, що, наводячи лад у хаті, ми розставляємо все по поличках і у своєму житті. І вона має сенс: прибираючи у квартирі, людина структурує простір, а підсвідомо відбувається й ревізія життя. Недарма кажуть: якщо у житті все пішло не так, почніть наводити лад у хаті.

-- У списку найбільш небажаних речей, яких треба позбутися насамперед, є надщерблений посуд, старе взуття, сухі або штучні квіти. Чому?

-- Битий або тріснутий посуд -- це символ бідності, адже сам посуд символізує затишок і достаток. Не шкодуйте викидати такий посуд. Краще користуватися новими чашками з нового сервізу, а не тримати їх у серванті "до кращих часів". Кращий час -- це той, який є зараз, адже життя є "тут і тепер". Врешті, чашка з тріщиною може розколотися просто у руках, якщо налити туди гарячого чаю.

Старий одяг та взуття також не треба зберігати -- пам'ятайте, що ці речі займають місце нових. Періодично проводьте ревізію у шафі -- одягу, який не вдягали рік, можна сміливо позбуватися. Необов'язково викидати -- можна віддати на благодійні потреби.

А штучні та сухі квіти асоціюються із застоєм, а ще це атрибут цвинтарів. Крім того, вони збирають пил. Краще придбайте горщики з рослинами або періодично тіште себе гарним букетом. Таким чином ви наповните свій дім новими барвами, а це покращить настрій та життєвий тонус.

Крім того, обов'язково проревізуйте антресолі, балкони, горища, підвали. У багатьох існують псевдоархіви -- "важливі" папірці, листи, квитанції. Справді важливі складіть у папку, а решту -- викиньте. Те саме стосується старих газет, "кладовищ" ручок, які вже не пишуть, висохлих фломастерів. Позбавтеся старих стоптаних капців, порожніх флаконів з-під шампунів та парфумів, непотрібних дрібничок на кшталт кольорових стрічок від подарунків. Не залишайте минулорічних календарів, рекламних каталогів. Усе це непотріб, який тягне вас назад.

 

 

Читайте також:

Тема дня

Лікарі кажуть, що початок весни - найважчий період для організму. Він виснажений боротьбою з вірусами, холодом, стресами.
В Італлії запропонували ввести щомісячну відпустку для жінок, котрі потерпають через важкі й болючі відчуття під час місячного.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.