Під час епідемій корисно вживати перетерту з цукром смородину - у ній більше вітаміну С, ніж у лимоні

Усiм вiдомо -- щоб зміцнити iмунiтет, треба забезпечити органiзм вiтамiном С. Саме вiн пiдвищує опiрнiсть до хвороб, а, якщо ви все-таки пiдчепили вірус, перебiг хвороби буде легшим.

Мiж тим, вiтамiн С є не лише у лимонах та апельсинах -- вiн присутнiй у бiльшостi наших, суто українських продуктах. Якi ж з них треба споживати, щоб забезпечити добову потребу у цьому вiтамiнi, розповідає сайту ”Добрий лікар” Надiя Матчук, лiкар-дiєтолог.

-- Зазвичай, коли заходить мова про вiтамiн С, люди асоцiюють його з  цитрусовими...

-- У цитрусових справдi мiститься багато цього вiтамiну -- саме вiн надає їм кислуватого смаку. До речi, з-помiж них рекордсменом є не лимон, як багато хто вважає, а грейптфрут. Багато його i в iнших фруктах та ягодах -- у кiвi, яблуках, а особливо багато -- у чорнiй смородинi. Тому пiд час епiдемiй бажано їсти смородину, яка була заготовлена "холодним способом" -- перетерта з цукром без теплової обробки. Це ж стосується й iнших ягiд.

Скажiмо, в одному апельсинi мiститься 40-50 мiлiграмiв вiтамiну С, у мандаринi -- 30. Одне яблуко подарує 15 мiлiграмiв, а цибуля -- 20. У 100 грамах квашеної капусти -- 20 мiлiграмiв "аскорбiнки". А от у такiй самiй кiлькостi чорної смородини (свiжої або перетертої з цукром) -- аж 300!

З фруктiв найкраще засвоюється вiтамiн С з яблук, винограду, кiвi, лимонiв, апельсинiв, плодiв лайма та ягiд (смородина, облiпиха, брусниця, чорноплодна горобина, журавлина).

-- А якi овочi мiстять вiтамiн С?

-- Дуже багато цього вiтамiну в капустi, особливо квашенiй. Тому цей продукт треба включити у щоденний рацiон. А для бiльшого протигрипозного ефекту робiть салати зi свiжої чи квашеної капусти з додаванням свiжої цибулi та часнику -- вiтамiн С та фiтонциди матимуть подвiйний ефект. Багата на вiтамiн С редька, спаржа, морква, цвітна капуста, огiрки, червоний перець квасоля, цибуля, шпинат, гарбуз та уся зеленина.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.