Вчені розкрили ще одну таємницю мозку

Група вчених з університету Білефельда (Німеччина) вирішила перевірити на практиці теорію, що говорить: людина краще запам'ятовує ту інформацію, яка супроводжується рухами або фізичними відчуттями.

Як повідомляє znaj.ua з посиланням на Sundaynews, дослідники зробили акцент на тому, що це може бути суттєвою допомогою людині при реабілітації після інсульту.

Доказовою базою став експеримент, в якому взяли участь 28 добровольців. Кожного з них посадили перед екраном, на якому були зображені три білі поля, в одному з яких з'являлося вигадане чи справжнє слово. Перед досліджуваними лежали тенісний м'ячик, велике яблуко і гральний кубик. Коли на екрані з'являлося вигадане слово, людині не потрібно було робити нічого, а коли існуюче -- швидко вибрати з трьох предметів кубик.

За всіма змінами активності головного мозку медики стежили через ЕЕГ-шолом. За підсумками експерименту вчені з'ясували, що людський мозок реагує на завдання за долі секунди, а лінгвістична програма і програма рухів безпосередньо пов'язані, що дає можливість вважати, що мозок дуже швидко адаптується до нових умов і завдань.

Медики планують використовувати вправу для лікування порушень мови після інсульту.


 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.