За допомогою простих вправ можна повернути зір

Про користь гімнастики для очей одностайно говорять усі окулісти. Мовляв, якщо щодня приділяти 15 хвилин вправам для очей, зір не буде псуватися, а навіть втрачений можна буде повернути. Так це чи ні, сайт "Добрий лікар" розпитав  Ольгу Литвинчук, лiкаря-окулiста вищої категорiї.

-- Невже гімнастика для очей може мати такий ефект?

-- Дивіться: повноцінний зір забезпечують розташовані навколо очного яблука м'язи. Саме вони забезпечують таке положення ока, яке оптимально дозволяє роздивитися потрібний предмет. Залежно від того, куди спрямований погляд (вдалину або на близько розташований предмет), м'язи розташовуються по-іншому.

Однак при порушеннях зору м'язи не виконують своїх функцій у повній мірі. Так, при короткозорості косі м'язи затиснуті, а прямі ослаблені, тому людина погано бачить удалину. А при далекозорості розслаблені косі м'язи, тоді як прямі, навпаки, перенапружені. Відповідно, для виправлення цих дефектів необхідно тренувати ослаблені м'язи і навчитися розслабляти перенапружені.

-- Що це за вправи?

-- Це так звана окорухова гімнастика. Для її виконання порібно витратити лише 15 хвилин на день, але результати не забаряться. Гімнастику для очей виконуйте без окулярів і контактних лінз. Працюють тільки очі, обличчя залишається нерухомим. Виконуйте всі рухи повільно, без напруги.

До речі, на початках ви навіть можете відсувати нудоту (це свідчить про слабкість окорухових м'яхів) -- в такому випадку робіть вправи із закритими очима. І ще: якщо у вас відшарування сітківки, були травми або оперативні втручання на очах, обов'язково проконсультуйтеся з вашим офтальмологом -- чи можна вам робити ці вправи.

Комплекс вправ для відновлення зору

* Кліпання. Протягом 2-3 секунд швидко кліпайте, а потім подивіться прямо перед собою (також протягом 2-3 секунд). Не напружуйте і не мружте очі: кліпайте легко, одними повіками. Ця вправа

* Сильно затисніть повіки на кілька секунд, після чого сильно розплющіть очі -- також на кілька секунд. Після того просто покліпайте.

* "Намалюйте" поглядом лінії вправо-вліво, вгору-вниз, по діагоналі з одного кутка кімнати в інший. Після повторення кожного руху часто покліпайте.

* "Годинник". Уявіть перед очима циферблат і рухайте очима вздовж годинникової стрілки, фіксуючись на мить на кожній цифрі.  Виконайте рухи спочатку за годинниковою стрілкою, потім у зворотньому напрямку.

* "Напишіть" поглядом букви і слова, намалюйте зигзаги,  піднімайтеся поглядом по спіралі знизу вгору і навпаки.

* Опишіть оком велике коло (при цьому обличчя не рухається) -- кілька разів в один бік, кілька в інший. Можна експериментувати і з іншими геометричними фігурами.

* Протягніть перед собою руку з витягнутим пальцем, сфокусуйте погляд на ньому, а потім переведіть на якийсь предмет вдалині.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
13:00
Тим часом в Україні розробили ПЛР-тест, який дозволяє в одному аналізі визначити наявність в організмі відразу трьох типів вірусів.
11:30
В Україні вперше почали виробляти хірургічні імпланти з титанового сплаву методом 3D-друку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.