Вимірювання пульсу на пальці є набагато інформативнішим, ніж на зап'ястку

Таким чином, вважають дослідники з університету Айови (США), можна виявити фактори ризику серцевих хвороб. Адже найменші зміни еластичності судин, які настають внаслідок малорухомого способужиття чи вікових змін, найкраще помітні саме на невеликих судинах.

 -- Дослідники кажуть, що саме за діагностикою пульсу на пальці можна вчасно помітити ймовірність розвитку гіпертонії, близькість інсульту та інфаркту. Як це?

-- Дуже часто намацати пульс у звичному місці -- на зап'ястку -- не так вже й просто, -- розповідає сайту “Добрий лікар” Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії. -- Скажімо, це проблема, якщо людина дуже гладка. Тому в цьому випадку  визначити пульс можна на  пальці за допомогою спеціального датчика, який аналізує швидкість розповсюдження пульсової хвилі в артерії. Такий метод досить успішно використовують на Заході. До отриманих даних додають індекс маси тіла та інфрмацію про вік пацієнта -- цей діагностичний метод дає можливість оцінити, в якому стані перебувають дрібні судини пацієнта, що є показником стану людини та ймовірності розвитку тих чи інших хвороб серцево-судинної системи.

-- А загалом, як краще і правильніше вимірювати пульс самостійно?  На зап'ястку чи на пальці? І на якому?

-- Пульс є одним з найголовніших визначників стану здоров'я людини. Так, у здорової людини пульс у стані спокою становить 60-80 ударів на хвилину.

Найкраще вимірювати пульс на променевій артерії на відстані 1 сантиметру від першої складки шкіри зап'ястка під основою великого пальця. Легко притисніть палець та відчуйте поштовхи. Причому майте на увазі, що показання пульсу на правому і лівому зап'ястях будуть неоднаковими, тому можна вивести середнє арифметичне число.

Крім того, пульс можна вимірювати на скроневій артерії (трохи вище від скронь), на сонній (збоку від шиї, майже під щелепою), на плечовій (на внутрішній поверхні плеча над ліктем), стегновій (на внутрішній поверхні стегна в місці з'єднання ноги і таза), підколінній. Між тим, людині, яка не є медиком, буде важко це зробити. Що стосується вимірювання пульсу на пальці, то там його може вловити лише чутливий датчик, тому це спосіб є апаратним. Але й більш точним.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Медики кажуть, етап видалення підшлункової у донора складніший, ніж її трансплантація реципієнтові.
11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.