Якщо худнути за допомогою сорбентів, можна отримати авітаміноз та анемію

Взимку традиційно зростає попит на сорбенти -- препарати, які виводять з організму шлаки і токсини. Хтось таким чином намагається схуднути до нового року або після новорічних свят.

-- Загалом, навіщо приймати сорбенти і як вони діють?

-- У процеси життєдіяльності в організмі накопичуються шлаки, токсини, тому ще наші предки здавна використовували природні сорбенти -- зрубали березу, знімали з неї кору та спалювали, а вугілля, яке утворювалося, ковтали, -- розповідає сайту  “Добрий лікар” Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії. -- Крім того, у народній медицини гарним сорбентом вважається сире домашнє куряче яйце та молоко.

Як діють сорбенти? Потрапляючи в шлунок і далі в кишківник, вони зв'язують токсичні речовини, у тому числі продукти метаболізму, та виводять їх. Та оскільки сорбенти разом з токсинами, зайвими жирами, солями забирають і корисні речовини (ферменти, вітаміни), приймати їх довго не варто.

Часто жінки намагаються схуднути за допомогою сорбентів, натомість, отримують авітаміноз та анемію (адже сорбенти виводять з організму потрібне тривалентне залізо).

Тому доречніше приймати їх відразу після інтоксикації. Або перед запланованим застіллям -- за 12 годин до свята випити сорбент, а потім -- безпосередньо перед початком. Це запобіжить всмоктуванню алкоголю і не дозволить занадто сп'яніти. А вживання сорбентів наступного дня пом'якшить похмілля. Активоване вугілля краще розтовкти у порошок і запити великою кількістю води (розрахунок -- одна пігулка на 10 кілограмів ваги тіла). А біле вугілля вимагає удвічі меншої дози, проте будь-які сорбенти завжди потребують великої кількості води.

Читайте також:

Тема дня

Цими днями Земля увійде у смугу сильних магнітних бурь. Особливо сильні збурення магнітного поля очікуються 24, 25 та 28 лютого.
В ці дні можливе погіршення здоров'я у багатьох людей, а також бурі можуть  призвести до збоїв у роботі мобільного зв'язку, авіаційного обладнання і навіть до коротких замикань в
Сучасна людина щодня зазнає стресу. Внаслiдок чого з часом навiть розвиваються рiзнi захворювання. Тож медики постiйно намагаються

Новини

14:00
Регулярне вживання звичайного супу може вберегти від діабету, кажуть вчені
13:00
Цими днями Земля увійде у смугу сильних магнітних бурь. Особливо сильні збурення магнітного поля очікуються 24, 25 та 28 лютого.
12:15
Ураженню емалi зубів сприяють солодки продукти, хлiбо-булочнi вироби та навiть косметичнi засоби
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.