Змiнюється погода? Слiдкуйте за тиском!

Пiд час рiзких змiн погоднiх умов вiд морозу до вiдлиги стаються небезпечнi "стрибки" артерiального тиску.

На зміни погоди дуже гостро реагують люди з серцево-судинними проблемами. Причому не лише особи зі стажемсерцево-судинних хвороб, а й молодi люди, якi ранiше нiколи нестраждали вiд змiн артерiального тиску. Невже так впливає погода?

-- Для кого бiльш небезпечнi змiни погоди -- для гiпертонiкiв чи гiпотонiкiв?

-- I для тих, i для iнших. Причому у гiпотонiкiв (людей iз зниженим артерiальним тиском) може вiдбуватися рiзкi "стрибки" тиску, що є дуже небезпечним, -- каже Ірина Смирнова, кардіолог.

-- Сучасні зими загалом характеризуються нестабільною погодою -- то морози, то відлига. Як можна мiнiмiзувати її негативний вплив на органiзм?

-- Якщо людина має хронiчнi захворювання серця та судин, обов'язково повинна регулярно приймати лiки, призначенi лiкарем. Дуже часто люди самостiйно вiдмовляютсья вiд препаратiв (мовляв, стало легше) або зменшують дози. Цього робити не варто.

Загалом, при змiнах погоди варто уникати фiзичних навантажень, психоемоцiйних стресiв, регулярно вимiрювати артерiальний тиск. Якщо вдома нема апарату, можна звернутися до дiльничого лiкаря, до аптеки з вiдповiдною позначкою або до кабiнету долiкарського огляду у полiклiнiках.

Якщо ж раптово виникає бiль у дiлянцi серця, ви вiдчуваєте, що немов щось стискає грудну клiтину, сильно болить голова, паморочиться -- негайно звертайтеся до лiкаря.

-- То все-таки, що небезпечнiше -- мороз чи плюсова волога погода?

-- Невеличкий морозець (до мiнус п'яти градусів) є найоптимальнiшою погодою для людей з серцево-судинними патологiями у цю пору року. Нижча температура може викликати спазм судин. А “плюсова” погода вважається доброю для тиску, якщо нема сильного вiтру та пiдвищеної вологостi.

 

Читайте також:

Тема дня

Цими днями Земля увійде у смугу сильних магнітних бурь. Особливо сильні збурення магнітного поля очікуються 24, 25 та 28 лютого.
В ці дні можливе погіршення здоров'я у багатьох людей, а також бурі можуть  призвести до збоїв у роботі мобільного зв'язку, авіаційного обладнання і навіть до коротких замикань в
Сучасна людина щодня зазнає стресу. Внаслiдок чого з часом навiть розвиваються рiзнi захворювання. Тож медики постiйно намагаються

Новини

14:00
Регулярне вживання звичайного супу може вберегти від діабету, кажуть вчені
13:00
Цими днями Земля увійде у смугу сильних магнітних бурь. Особливо сильні збурення магнітного поля очікуються 24, 25 та 28 лютого.
12:15
Ураженню емалi зубів сприяють солодки продукти, хлiбо-булочнi вироби та навiть косметичнi засоби
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.