Сила молитви — в її щирості

У дні різдвяних свят люди зазвичай моляться найчастіше. Хтось вважає це ритуалом, хтось вірить, що саме у період великих релігійних свят молитва має найбільшу силу.

Між тим, молитва справді здатна змінити життя. Про це кажуть науковці.

-- Все вiдбувається з ласки Божої, а найбiльшим чудом є життя, -- каже Анатолiй Колоднiй, професор, доктор фiлософських наук, керiвник вiддiлення релiгiєзнавства Iнституту фiлософiї iменi Г.С.Сковороди. -- Молитва -- це звернення до Бога, але не кожен може отримати зцiлення чи благословення Боже. Це, насамперед, залежить вiд щиростi молитви. Адже дуже часто ми забуваємо другу заповiдь: "Не згадуй iм'я Бога даремно". Бог створив людину не для того, щоб вона постійно у нього щось просила, тривожила. Людина створена для дiяльного життя, вона не є немiчною.

Так, є багато чого, що не залежить вiд людини, i саме в таких моментах Бог є заступником. Багато залежить i вiд вiри людини. Якщо вона щиро вiрить, щиро чогось прагне, це може статися. Якщо ж людина не є вiручою i звертається до Бога лише тодi, коли хоче щось попросити -- чому ж вона вiдразу сподiвається на чудо?

-- Чи є рiзниця, як i де людина молиться -- вдома чи у храмi?

-- Церква наголошує на колективнiй молитвi, коли пiд час богослужiть людия звертаються до Бога iз спiльною молитвою. Але насправдi не так вже й важливо, де саме виголошується молитва. Часом молитва наодинцi з Богом є бiльш помiчною, бiльш щирою, нiж у храмi.

До того ж, проголошуючи молитву, далеко не завжди ми замислюємося над її словами, змiстом -- часто промовляємо її автоматично. А без щиростi не буде й чуда...

Читайте також:

Тема дня

Цими днями Земля увійде у смугу сильних магнітних бурь. Особливо сильні збурення магнітного поля очікуються 24, 25 та 28 лютого.
В ці дні можливе погіршення здоров'я у багатьох людей, а також бурі можуть  призвести до збоїв у роботі мобільного зв'язку, авіаційного обладнання і навіть до коротких замикань в
Сучасна людина щодня зазнає стресу. Внаслiдок чого з часом навiть розвиваються рiзнi захворювання. Тож медики постiйно намагаються

Новини

14:00
Регулярне вживання звичайного супу може вберегти від діабету, кажуть вчені
13:00
Цими днями Земля увійде у смугу сильних магнітних бурь. Особливо сильні збурення магнітного поля очікуються 24, 25 та 28 лютого.
12:15
Ураженню емалi зубів сприяють солодки продукти, хлiбо-булочнi вироби та навiть косметичнi засоби
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.