Ікони справді можуть зцілювати, але не всі

У дні різдвяних свят ми найбільше схильні вірити у диво. Особливо якщо це стосується позбавлення від хвороб та зцілення.

-- Люди вірять, що молитва, вознесена до чудотворних iкон, може подарувати зцiлення... Це правда?

-- Справдi, є чудотворнi iкони, якi протягом столiть зцiлювали, захищали людей вiд ворогiв та хвороб. Але далеко не всi iкони мають такi властивостi, а сучаснi -- й поготiв, -- каже Дмитро Степовик, доктор богословських та фiлософських наук, вiдомий мистецтвознавець, академiк АН Вищої школи України, професор історії культури Українського вільного університету в Мюнхені.

Як правило, чудотворнi властивостi мають зображення Пресвятої Богородицi, яка завжди присутня духом при iконi. I пiд час щирої молитви Господь через неї творить диво. А також через лики деяких святих -- наприклад, святого Миколая. Через такi iкони до нас надходить любов Всевишнього. Сама iкона є провiдником Божої чудотворної сили.

Описано випадки, коли iкони повертали зiр слiпим -- але ж вони навiть не дивилися на неї! Проте спiлкувалися з Богом через неї, щиро молилися. Цiннiсть iкони в тому, що вона є носiєм образу святого, а саме чудотворiння робить Бог. Дива бувають, треба лише в це щиро вiрити...

-- Для багатьох людей факт мироточення iкон, кровавi слiди на хрестi, поява ликiв святих на стiнах чи деревах є чимось надзичайним. I, на жаль, цим часто користуються недобросовiснi служителiв церкви, чи не так?

-- Сумно, але бiльшiсть явлень та мироточень є вигадкою священникiв, якi таким чином хочуть долучити людей до своєї конфесiї. Я зовсім не хочу сказати, що надприроднiх явищ, коли iкони можуть зцiлювати, нема. З iсторiї вiдомi факти, коли iкони рятували цiлi мiста вiд хвороб, але сьогоднi, на жаль, на цьому спекулюють.

Бердичівська Мати Божа

фото з Вікіпедії

В Українi є близько сотнi чудотворних iкон, якi протягом столiть доводили свою цiлющу дiю. От, наприклад, старовинна iкона Матерi Божої Бердичiвської, що прославилася численними чудесами. Вона була оголошена чудотворною ще у 15 столiттi. Або Белзька чудотворна iкона Пресвятої Богородицi, яка потрапила до нас з Вiзантiї. Є перекази, що у 13 столiттi, коли Белз зруйнували монголо-татари, Матiр Божа зiйшла на землю та лишила слiд на каменi, а свою iкону -- на згарищi князiвської церкви. Жителi навколишнiх сiл приходили до Белза пiд захист чудотворної iкони. Пiзнiше її було перенесено до польського мiста Ченстохови, i тепер вона бiльше знана як Ченстоховська. Я був бiля неї та на власнi очi бачив милицi, якi залишали зцiленi люди.

Є задокументованi свiдчення i про Почаївську Богородицю, яка захищала мiсто вiд нападу татар, i про Теребовлянську чи Зарваницьку iкони Божої Матерi. Чудотворний образ є у Чернiговi.

Буває, що чудотворнi iкони столiттями нiчого не проявляють. Наприклад, iкона Вишгородської Божої Матерi, яка тепер перебуває в Москвi пiд назвою  Владімирська, чудотворила лише тодi, коли була у Києвi, куди її, подаровану, привезли з Вiзантiї.

-- Як можна вiдрiзнити справжню чудотворну iкону вiд фальсифiкованої?

-- Чудотворностiсть тiєї чи iншої iкони має ретельно задокументовуватися. Пiсля того, як стає вiдомим вiдповiдний факт, вiдбувається засiдання єпархiальної ради, складається акт обстеження, який, окрiм пiдписiв та печаток, пiдверджується ще й на святому Євангелiї. Усе виявлене детально описується, записуються свiдчення свiдкiв, i аж потiм факт фiксується патрiархатом як чудо. Вiдомi чудотворнi iкони мають такi записи протягом кiлькох столiть.

 

 

 

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Вважаєте, що горілочка з перцем допоможе не захворіти? До вашої уваги - дуже важливі пояснення.
11:00
Медики не радять відмовлятися від ліків, що допомагають підтримувати тиск у нормі.
10:00
Науковці зі Швеції припускають, що саме окситоцин робить людей гіперсексуальними.
11:00
Розповідаємо, чи допоможе заспокоїтися відмова від негативних новин і навіщо у такі моменти торкатися вух.
10:29
Лікарі кажуть, що у групі ризику передусім курці, а також люди похилого віку, ті, хто має хронічні недуги.
10:00
Чи передається хвороба спадково? Чи правда, що молодь - поза зоною ризику? Що робити, аби не втратити здорові суглоби?
13:30
Прочитавши цей текст, ви також перевірите, чи вмієте варити картоплю.
18:21
Чухання обличчя, як і зайві доторки до тіла, “заразні” майже як позіхання.
12:32
Хроніки поширення COVID-19. Інформація станом на 12 березня.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.