Часте жування жуйки може... спровокувати карієс

147 рокiв тому американець Уїльям Семпл отримав патент на комбiнацiю каучуку, яку треба було жувати "для очищення зубiв". З того часу винахiд, вiдомий нам як жуйка, став одним з найпопулярнiших. Причому реклама закликає нас робити це чи не щохвилини -- i не буде карiєсу та зубного нальоту.

Мiж тим, лiкарi бiльш схильнi до того, що шкоди вiд жуйки може бути бiльше, нiж користi. Згiдно з масштабним опитуванням стоматологiв, жуйка майже не впливає на рiвень РН (рiвень кислотностi регулює слина людини), а шанс розвитку карiєсу однаковий як у любителiв жуйки, так й у тих, хто нею майже не користується. А щодо очищення ротової порожнини, то жуйка навiть  порiвнятися не може з зубною щiткою, а тому жування не замiнює щоденної процедури чищення.

– Так, часом жуйка може стати "швидкою допомогою", коли нема можливостi почистити зуби -- вона механiчно очистить зуби, а також позбавить неприємного запаху, -- каже лiкар-стоматолог Олена Козубiй. -- Але не варто жувати її бiльше 10-15 хвилин, iнакше почне стиратися емаль. А ще: не можна жувати "гумку" натще. Тодi починає видiлятися шлунковий сiк, який роз'їдає слизову оболонку шлунку.

– А наскiльки безпечними є жуйки? Виготовляють їх з синтетичного каучуку, а для смаку додають пiдсолоджувачi (сорбiт чи сахарин), ароматизатори та фарбники...

-- В принципi, жуйка отрути не мiстить, але у великих дозах будь-що може викликати iнтоксикацiю органiзму. Тому жуйку треба застосовувати в мiру -- максимум три-чотири рази на день, пiсля кожного прийому їжi. Якщо ж жувати її пачками, звiсно, можуть виникнути проблеми. Це все-таки засiб гiгiєни, а не розвага...

Крiм того, доведено, що жуйки з цукром провокують розвиток карiєсу -- потрапляючи на емаль, цукор активує розвиток мiкроорганiзмiв, внаслiдок чого видiляється молочна кислота, яка руйнує зубну емаль.

А жуйка без цукру може призвести до порушення роботи кишкiвника та втрати ваги. Є навiть данi, що консерванти, фарбники та стабiлiзатори, що входять до складу жуйок, негативно впливають на печiнку, порушують гормональний баланс. Тому жуйте, але без фанатизму!

До слова

А от дослiдження британських вчених доводять, що жуйка... активiзує розумову дiяльнiсть. Пiд час жування, коли iнтенсивно працюють щелепи, вiдбувається приплив кровi до голови. Вiдтак, мозок отримує бiльше кисню та поживних речовин. Тому, кажуть вченi, якщо треба прийняти якесь важливе рiшення, треба кiлька хвилин пожувати "гумку".

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.