Вчені назвали головну причину появи ракових метастазів

Дослідники розглянули механізм утворення ракових метастазів, які є найбільш частою причиною смерті людей, що страждають від онкологічних захворювань

Метастази є віддаленими вторинними вогнищами патологічного процесу, які виникають при переміщенні пухлинних клітини з первинного вогнища хвороби через тканини організму. Переміщення може відбуватися, зокрема, за допомогою кровоносних або лімфатичних судин.

Лікування метастатичного раку -- завдання вкрай складне. Зазвичай в таких випадках застосовуються системні лікарські терапії, наприклад хіміотерапія.

Дослідники з Інституту біотехнології Фландерса (Бельгія). спробували з'ясувати, як саме утворюються метастази. Свої висновки експерти опублікували в журналі Nature, пише naked-science.ru

Дослідження показало, що головну роль в утворенні ракових метастазів відіграє жир, який бере участь в утворенні нових лімфатичних судин, що використовуються злоякісними клітинами для проникнення в інші органи і тканини.

Висновки вчених можуть допомогти в боротьбі з онкозахворюваннями. Надалі можливе створення нових лікарських препаратів, які запобігатимуть утилізацію жирів і зростання нових лімфатичних судин (а це, своєю чергою, придушить метастазування).

Автори роботи хочуть провести ряд тестів різних “жирових” інгібіторів і поспостерігати, який вплив вони матимуть у випадку з різними видами раку. Крім цього, планується використання харчових додатків, які містять жири, з метою перевірити, чи можуть вони ефективно відновлювати пошкоджені лімфатичні судини.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Нещодавно 60-річним українкам зробили надскладну операцію, аби врятувати їхні життя.
14:00
Іноді, аби знайти відповідь на це запитання, доведеться відвідати п'ятьох-шістьох лікарів.
11:00
Розбудити хворого посеред складної операції: лікарі розповідають, навіщо це потрібно і як такі хірургічні втручання роблять в Україні.
11:00
Тепер вона насичується невеликими порціями, продовжує скидати зайві кілограми, а ще каже, що більше не може курити.
11:00
Психологиня розповідає про етапи переживання смерті близьких людей та пояснює, що може допомогти їм долати відчай.
12:00
Науковці знайшли зв'язок між негативним мисленням і ризиком розвитку синдрому стійкого порушення розумових функцій.
11:00
У якому віці найчастіше діагностують сколіоз, чим він загрожує і чому однією з причин його виникнення може бути навіть їзда на самокаті?
18:00
Медики наполягають - жири корисні для організму, а нестача їх призводить до ослаблення імунітету та проблем із м'язами і суглобами.
11:00
Про важливий етап перевірки медичних препаратів - клінічні випробування на людях.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.