Вчені назвали головну причину появи ракових метастазів

Дослідники розглянули механізм утворення ракових метастазів, які є найбільш частою причиною смерті людей, що страждають від онкологічних захворювань

Метастази є віддаленими вторинними вогнищами патологічного процесу, які виникають при переміщенні пухлинних клітини з первинного вогнища хвороби через тканини організму. Переміщення може відбуватися, зокрема, за допомогою кровоносних або лімфатичних судин.

Лікування метастатичного раку -- завдання вкрай складне. Зазвичай в таких випадках застосовуються системні лікарські терапії, наприклад хіміотерапія.

Дослідники з Інституту біотехнології Фландерса (Бельгія). спробували з'ясувати, як саме утворюються метастази. Свої висновки експерти опублікували в журналі Nature, пише naked-science.ru

Дослідження показало, що головну роль в утворенні ракових метастазів відіграє жир, який бере участь в утворенні нових лімфатичних судин, що використовуються злоякісними клітинами для проникнення в інші органи і тканини.

Висновки вчених можуть допомогти в боротьбі з онкозахворюваннями. Надалі можливе створення нових лікарських препаратів, які запобігатимуть утилізацію жирів і зростання нових лімфатичних судин (а це, своєю чергою, придушить метастазування).

Автори роботи хочуть провести ряд тестів різних “жирових” інгібіторів і поспостерігати, який вплив вони матимуть у випадку з різними видами раку. Крім цього, планується використання харчових додатків, які містять жири, з метою перевірити, чи можуть вони ефективно відновлювати пошкоджені лімфатичні судини.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:30
У Піднебесній платитимуть 145 доларів за повідомлення про людей, у яких проявляються ознаки небезпечного захворювання. Останні подробиці про небезпечний коронавірус, який шириться світом.
11:00
Поради, що допоможуть здолати наслідки стресу та психологічної травми.
10:00
Пологи для жінки були справжнім викликом, кажуть лікарі.
11:00
Українські медики одночасно замінили пацієнту два кульшові суглоби.
20:00
Що таке психічне здоров'я і чому про нього заговорили на економічному форумі?
16:40
Медики кажуть, українці, які помирали від грипу, найчастіше мали супутні стани, що ускладнювали перебіг хвороби.
11:10
"Найменший малюк з проявами кору мав лише сім днів після народження", - розповідає медик.
20:13
Фахівці насторожують: медики нашої країни не зможуть діагностувати подібний коронавірус.
17:45
Шапка - це не про красу, шапка - це перш за все про здоров'я, кажуть лікарі.
13:35
Епідеміологи кажуть, найвища захворюваність спостерігається серед школярів 6-14 років.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.