Правила безпеки на слизьких тротуарах: ступати всією стопою, руки у кишенях не тримати

Морози, які пережила Україна протягом останніх днів, залишили по собі ще одну проблему — слизькі тротуари і дороги. Кiлькiсть звернень до травматологiв зростає, адже люди зазнають рiзноманiтних травм, падаючи на слизьких дорогах.

Тому лiкарi радять поводитися на вулицi дуже обережно. Зокрема, пiд час ожеледицi варто ходити узбiччям тротуару ближче до стiн будинкiв, огорож чи стовпiв, щоб у разi падiння можна було використати їх як опору. Намагайтеся носити сумку через плече, аби руки були вiльними. Ступайте на всю стопу, не поспiшайте.

-- Є поради, що пiд час падiння треба спробувати згрупуватися, а також намагатися впасти на бiк, а не на спину чи долiлиць. Але ж падiння триває якiсь долi секунди, тому й не зажди вчасно зреагуєш...

-- Дiсно, при падiннi людина iнстинктивно виставляє руки перед собою, а тому дуже часто бувають переломи чи вивихи зап'ястку чи передплiччя. Часто страждають i ноги, особливо колiна та гомiлковоступеневi суглоби. Буває, що людина падає горiлиць -- тодi велика ймовiрнiсть забою хребта чи перелому основи черепу, -- каже Андрiй Абрамов, iнструктор з надання першої медичної допомоги.

Тому, якщо на вулиці ожеледь, насамперед, не поспішайте. Ногу ставте на землю цілою ступнею, а коліна мають біти трохи зігнуті. Крок має бути “твердим” -- на задню частина стопи має припадати найбільше навантаження. Такий стиль ходьби є найменш травматичним та найбільш безпечним.

У жодному разі не тримайте руки у кишенях — так знижується маневреність. Крім того, у разі падіння ви не встигнете зреагувати. З тих самих причин під час руху на слизькій дорозі не варто говорити по телефону, писати повідомлення тощо. Ймовiрнiсть падiння знижує правильно пiдiбране взуття. Зимове взуття має бути на невисокому стiйкому підборі чи танкетцi, з якiсною пiдошвою, бажано, щоб вона мали насічки проти ковзання.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.