Гiрчичники та банки можна застосовувати лише на 4-5 день хвороби

Колись одним з найпопулярнiших методiв лiкування бронхiтiв та запалення легень були банки та гiрчичники. Сьогоднi ж цi методи вiдходять до арсеналу хіба що народної медицини, а лiкарi дедалi рiдше прописують цi процедури хворим. Чому?

-- Гiрчичники та банки, завдяки своїй зiгрiвальнiй дiї, ще недавно були досить популярними. Чому сьогоднi вони вважаються майже архаїзмом?

-- Рiч у тiм, що серед лiкарiв немає єдиної думки про користь або шкоду цих методiв лiкування, -- пояснює сайту "Добрий лікар" Оксана Доценко, сімейний лікар. -- Так, скажiмо, дiя гiрчичникiв грунтується на подразненнi шкiри гiрчичною олiєю, що зумовлює приплив кровi до цих дiлянок. Але, власне, на цьому вся дiя i закiнчується. Крiм того, у багатьох гiрчична олiя може викликати алергiю. А якщо тримати гiрчичник занадто довго -- "для бiльшого ефекту" -- можна отримати опiк шкiри.

А банки, як вважалося, сприяють розсмоктуванню осередкiв патологiчного процесу у легенях. Натомiсть, пiзнiше виявилося, що саме до глибоких вогнищ iнфекцiї їх дiя не доходила. Натомiсть, на мiсцi банок залишаються синцi, а це не можна назвати позитивним фактором.

До речі, в Америцi банки вже багато рокiв заборонено й вилучено з арсеналу лiкувальних засобiв. Їх не радять використовувати при респiраторних захворюваннях, адже на думку американських фахiвцiв, банки не тiльки не зупиняють iнфекцiю, а й сприяють її поширенню в органiзмi. Особливо небезпечно використовувати їх для лiкування пневмонiї через небезпеку розвитку пневмотораксу (розриву легеневої тканини).

-- То що ж тепер, не ставили гiрчичники чи банки при хворобах дихальних шляхів?

-- Чому ж нi? Але у першi три-чотири днi хвороби, у гострому перiодi, цього робити не варто. По-перше, саме в цей час, як правило, пiдвищується температура тiла, а це виключає будь-якi тепловi процедури. По-друге, такi заходи лише посилюють набряк у дiлянцi запалення, що погiршує ситуацiю. Саме з цiєї причини не варто у першi днi робити iнгаляцiї, паритися над картоплею тощо. Це доцiльнiше робити з четвертого-п'ятого дня, коли, власне, починається процес одужання.

Тож, цi методи лiкування нiхто не вiдмiняв. Але перед тим проконсультуйтеся з лiкарем щодо доцiльностi таких процедур.

Читайте також:

Тема дня

Японські науковці дійшли висновку, що жоден інший продукт не має такого позитивного впливу на фізичний та психічний стан людини, як риба.
26 червня - Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу
Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб якось контролювати їх обіг налічує вже майже 100 років.

Новини

13:02
Фахівці з Гарвардської школи богослів'я в США впевнені, що спорт компенсує релігійні потреби людини
12:01
Деіякі люди вживають мега-дози вітаміну D, через що у них виникає ризик каменів в нирках і навіть раку
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.