За прорiзуванням "зубiв мудростi" має стежити стоматолог

Цi кутнi зуби, що по-народному називаються "зубами мудростi", починають лiзти у зрiлому вiцi. Процес, треба зазначити, не з приємних -- ясна набрякають, запалюються, а зуб, що прорiзається, завдає сильного болю.

Що це за "зуб мудростi"? Навiщо вiн нам? Чи можна полегшити процес прорiзування зубу? А може, його доцiльнiше видалити? Говоримо про це з Iваном Стародубом, лiкарем-стоматологом.

-- Що таке "зуб мудростi"?

-- Це символiчна назва. "Зуби мудростi" отримали її за те, що прорiзаються вже у дорослому вiцi. Якщо говорити мовою стоматологiї, це третi (кутнi) моляри на верхнiй або нижнiй щелепi. Або -- восьмий зуб, якщо рахувати вiд центру.

-- Чому ж вони завдають стiльки клопоту?

-- Насамперед тому, що прорiзаються досить пiзно, коли щелепа вже сформована, а ясна не такi м'якi. Крiм того, йому важко пробивати собi дорогу, адже перед ним не було молочного зубу. Через це процес прорiзування є дуже болiсним. Крiм того, часто "зуби мудростi" можуть прорiзатися вбiк вiд основного зубного ряду або ж впиратися у сьомий зуб, виштовхуючи його, чим завдають чимало проблем.

Ясна навколо зубу набрякають, i, як наслiдок, травмуються зубами iншої щелепи. А мiж яснами та зубом, що не прорiзався, може  утворитися так звана "кишенька", в якiй починається запальний процес з утворенням гною. А буває й таке, що зуб прорiзається частково, i при цьому ясна сильно запалюються та болять.

Крiм того, нерiдко задiюються навколишнi тканини. Зокрема, це стосується головного жувального м'язу, який крiпиться до щелепи саме у мiсцях прорiзування "зубiв мудростi". В таких випадках людинi важко закривати та вiдкривати рота, боляче ковтати, може пiднятися температура тiла.

-- Що ж робити -- терпiти?

-- У жодному разi! Натомість, варто відвідати стоматолога. Іноді доводиться розсiкати ясна, щоб допомогти зубу прорiзатися. Пiсля такої манiпуляцiй, як правило, призначаються антибiотики.

Якщо зуб почав рости убiк або "штовхає" iншi зуби, буде доцiльнiшим видалення. Причому ця манiпуляцiя не з простих, адже зуб може розташовуватися нетипово, часом має чотири-п'ять (!) коренiв.

Якщо ж "зуб мудростi" й прорiзається вiдносно легко, у подальшому вiн найчастiше за iншi страждає вiд карiєсу (адже кутнi зуби найважче чистити). Та й лiкування цих молярiв є досить ускладненим -- через "далеке" розташування та складну кореневу систему.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.