Ті, хто часто вживає чарівні слова на кшталт “дякую” та “будь ласка”, хворіють рідше

Минув найввічливіший день у році -- всесвітній день „дякую”. Між тим, психологи впевнені, що користуватися “чарівними словами” треба не лише у визначені дні, а якомога частіше у повсякденному житті.

Усі ніби розуміють значення гарних манер, але чомусь у шаленому ритмі життя ми забуваємо дякувати. Між тим, слова подяки мають дивовижні властивості, але вимовляти їх не можна, коли людина роздратована.  Психологи вважають, що слова вдячності – це не просто знаки уваги, а й комунікативні містки між людьми.

Крім того, доведено, що той, хто часто дякує комусь, краще почувається та рідше хворіє А який зв'язок між вживанням слова "дякую" та здоров'ям?

-- Слово "дякую" є озакою ввічливості людини. Але яке відношення воно має до психологічного та фізичного здоров'я?

-- Насправді, кожне слово має певну енергетику. Скажімо, мат або прокльон -- це приклад так званих темних слів з негативною, руйнівною енергетикою. А слова "дякую", "спасибі", "будь ласка" -- це "світлі" слова, які віддають свою позитивну енергію не тільки тому, кому адресовані, а й тому, хто їх вимовляє, -- каже Альона Головіна, гештальт-терапевт. -- Крім того, існує закон бумеранга -- усе, що від нас виходить, повертається назад. Тому якщо людина часто лається, вона й живе у відповідному внутрішньому та реальному світі.

До речі, слово "спасибі" походить від словосполучення "спаси Бог". Тобто, дякуючи, ви бажаєте людині, щоб Бог беріг її. А, бажаючи цього іншому, ви й самі опиняєтеся під захистом.

-- Чи є якийсь ліміт -- скільки разів на день треба дякувати? І чому є люди, яким важко це робити -- вони вважають, що це принизливо або ж показує їх слабкість...

-- Щодо ліміту, то, звісно, його нема. Дякувати можна за щось або просто комусь -- за те, що він є. Головне -- робити це щиро та відверто, від душі. Коли ж подяка стає елементом маніпуляції, вона втрачає свою позитивну енергетику. Важливо також, щоб подяка не перетворилася на відмовку -- часом ми дякує, не замислюючись, вимовляючи слова подяки просто так -- і тоді слово не має сили.

Що стосується тих, хто не вміє чи не хоче дякувати, то причину треба шукати у  дитинстві. Навіть якщо батьки вчили, що треба дякувати, але самі цього не робили, у людини закладеться саме ця модель поведінки. Крім того, є люди, емоційна мова яких є холодною, безбарвною. В їх лексиконі такі слова, як "дякую" чи "будь ласка" просто відсутні. І це справжня проблема, у першу чергу для них самих. Крім того, часто не вміють дякувати люди, які вважають, що хтось повинен допомагати їм.

Є й інша крайність -- коли люди дякують занадто часто. Таке свідчить про почуття провини. Або про те, що людина намагається немов "заробити бали", підлещуючись до когось. Тому важливо не переходити цю межу.

-- То в чому ж взаємозв'язок між словом "дякую" та здоров'ям людини?

-- Науково доведено, що більшість хвороб розвиваються через нестабільний емоційний стан. Річ у тім, що психологічні негаразди, стреси, нервова перевтома знаходить відголос на тілесному рівні -- і виникають хвороби. Крім того, від психологічного стану напряму залежить робота імунної системи. Ось чому оптимісти та люди з гармонією в душі навіть на застудні хвороби хворіють набагато рідше, а якщо й хворіють, то видужують швидше.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
16:17
6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.