Третій понеділок січня - найбільш депресивний день року. Це ж сьогодні...

Психолог Кліфф Арноль з університету Кардіффа назвав третій понеділок року найбільш депресивним днем ​​ році. У 2017-му – це 16 січня.

Як стверджує вчений, цей день поганий тим, що новорічні та різдвяні свята закінчилися, смакота з'їджена, гроші – витрачені, наступна зарплата буде не скоро. Через це людина замість піднесення відчуває депресію.

-- Загалом, понеділок й без того вважається найгіршим днем тижня, -- каже Альона Головіна, гештальт-терапевт. -- Колись психологи вирахували найщасливіший і найгірший час тижня та доби

Виявляється, зазвичай ми переживаємо пік щастя о 18 годині 8 хвилин у п'ятницю. На другому місці у рейтингу найщасливішого часу тижня посідає суботній ранок. А то найгіршим визнано час, що припадає на 13 годину 42 хвилини у понеділок -- люди в цей час є найбільш пригніченими.

Чому так стається? Науково доведено, що після вихідних людина переживає стрес через необхідність йти на роботу, а тому психологічні та фізіологічні показники в цей день чи не найгірші, людина відчуває пригнічення, розчарування. Крім того, через поганий понеділковий настрій усі новини сприймаються більш негативно.

А найгірший понеділок року недарма припав на період, коли практично всі новорічна та різдвяні свята позаду. Новий рік прийшов, а дива не сталося. Між тим, люди, навіть дорослі, підсвідомо сприймають новорічні свята як кінець всього поганого і початок хорошого. А цього не відбувається. От і розвивається післясвяткова депресія.

Між тим, тривалі свята виснажують не лише наш гаманець та шлунок. Як би дивно це не звучало, у багатьох після свят загострюється відчуття втоми, незадоволеності життям, апатія.

-- Як пережити найдепресивніший день з мінімальними негативними наслідками?

-- Якщо вас подолала післясвяткова депресія, це може вказувати на дефіцит неуваги до самого себе -- тож прийшов час зробити щось для себе.

Насамперед, щоб у понеділок почуватися бадьорим та повним сил, треба добре відпочити на вихідних. Обов'язково сплануйте щось таке, чого не буває у вашому буденному житті -- похід в гори, прогулянка у зимовому лісі, театр чи кіно, купіть якусь річ, яку давно хотіли, проведіть вечір за книжкою, зустріньтеся з тими, з ким вам приємно, виспіться, врешті-решт. Лише тоді вихідні сприйматимуться організмом та психікою як релакс, відпочинок. Тоді й легше буде налаштуватися на робочі будні.

А сьогодні проведіть вечір за заняттям, яке покоащиьт вам натрій. Для когось це буде приємний шопінг, для когось -- зустріч з друзями, для когось -- перегляд гарного фільму чи вечір з книжкою. Словом, сьогодні дозвольте собі відпочити.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.