Ліки з прополісу можна приготувати самотужки

Щоб не розкисати у зимову пору вiд вірусів, достатьо вживати прополiс. Цей природнiй антибiотик та антисептик знищує мiкроби та має iмуномодулюючу дiю.

Як правильно вживати прополiс? Чи можна приготувати розчин у домашнiх умовах? Про це розповiдає Ольга Звiр, лiкар-апiтерапевт.

-- Багато хто називає прополiс бджолиною отрутою, але це насправдi не так. Що ж таке прополiс?

-- Цю речовину ще називають бджолиними клеєм. Ним бджоли змiцнюють стiльники, заклеюють шпарини у вулику. Оскiльки вiн має дуже сильну антибактерицiдну дiю, у вулику нiколи нема бактерiй чи грибкiв.

Це найсильнiший бiостимулятор з усiх вiдомих продуктiв бджiльництва, природнiй антибiотик та антисептик. Вiдомо, що прополiс здатен перебороти збудникiв навiть таких хвороб, як туберкульоз, сальмонельоз, тиф. Крiм того, має протипухлинний та знеболювальний ефект, а тому дуже широко використовується в онкологiї. При регулярному використаннi вiн покращує роботу ендокринної системи, шлунково-кишкового тракту, знижує рiвень холестерину, є прекрасним профiлактичним засобом для серцево-судинних хвороб.

-- А як правильно застосовувати прополiс?

-- З нього роблять спиртову настоянку або водний розчин, якi можна придбати в аптеках. Скажiмо, прополiс на спирту небажано застосовувати при нежитю, оскiльки вiн може попекти слизову оболонку носу, отже, в цьому випадку краще надати перевагу водному розчину.

А спиртову настоянку можна приготувати навiть у домашнiх умовах. Для цього вiзьмiть прополiс -- в натуральному виглядi вiн являє собою тверду речовину темно-коричневого або бронзового (але не чорного) кольору. Невеличкий шматочок обережно подрiбнюють ножем -- нiби злущуйте вiд нього дрiбнi частинки. 20 грамiв цього порошку змiшують зi 100 грамами спирту та настоюють у щiльно закритому посудi 7 днiв, щодня збовтуючи.

Для змiцнення iмунiтету цю 20-процентну настоянку вживають, розводячи у шклянцi рiдини. Починати треба вiд 5 крапель та поступово довести до 20, а дiтям дають стiльки крапель, скiльки дитинi рокiв. Прополiс п'ють 20 днiв поспiль, потiм 20 днiв перерви.

При болях у горлi, застудах добре полоскати горло прополiсом -- 10 крапель спиртового розчину додають до склянки теплої води. Але полоскайте обережно, щоб розчин не торкався зубiв -- вiн їх зафарбовує. Для закапування носу треба брати лише водний розчин, а от спиртовий розчиняють у теплiй водi та роблять iнгаляцiї. А ще прополiс прикладають на мозолi -- для цього невеличкий твердий шматочок трохи розм'якшують на парi.

I ще одна порада. Як i будь-який продукт бджiльництва, прополiс може викликати алергiю. Тому до початку застосування обов'язково проведiть пробу -- намастiть розчином шкiру на зап'ястку. Якщо не з'явиться почервонiння, можна смiливо застосовувати прополiс.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
11:00
Шостого липня дівчина відчула слабкість, 12-го вже була у комі.
15:00
Чому насправді знечулення не завжди працює, і які помилки лікаря можуть надто дорого коштувати пацієнту?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.