А взимку ходіть босоніж

Ходіння по снігу мобілізує захисні сили організму

Минуло Водохреща, коли люди масово пірнали у крижану воду та ходили босоніж по снігу. Між тим, фахівці впевнені, що робити це слід систематично.

Бо ж коли, як не взимку, можна ходити по снігу. Володимир Шевчук, багаторічний практик моржування, майстер спорту України, президент спортивного клубу "Хортинг-Бровари", і  сам на холоді загартовується, й інших привчає.

Взимку пробігтися босоніж до річки або зануритися у карпатський водоспад — каже, нема нічого кращого.

-- Коли організм опиняється в умовах короткотривалої дії холоду, мобілізуються усі захисні та адаптаційні сили. Крім того, це прекрасне тренування серцево-судинної системи.

Тому раджу усім — ходіть взимку босоніж. Це дуже корисно. Адже на підошві розташовано безліч біологічно активних точок, стимуляція яких покращує роботу всіх органів та систем організму. При цьому слідкуйте, щоб сніг не потрапляв на верхню частину стопи -- там шкіра тонка, а тому можливе обмороження.

Якщо температура повітря близько нуля, можна пройтися чи пробігти по снігу близько кілометра (головне -- не стояти на одному місці). А от коли мороз поза мінус 5, вистачить кількох хвилин на снігу. Хоча знаю деяких людей, які бігали босоніж і при мінус 20.

-- Що відчуваєш при ходінні босоніж по снігу?

-- Спочатку холод немов обпікає, але вже за кілька секунд кровоносні судини розширюються, і ноги зігріваються. Це те саме, що ходити по розпеченому вугіллю -- я раніше б ніколи не подумав, що зможу таке. А тепер ходжу, і мої вихованці ходять. Головне -- не стояти, а швидко переносити важкість тіла з однієї ноги на іншу (ось чому на снігу краще бігати, ніж ходити), при цьому ставати не на носок, а на всю підошву, роблячи упор на внутрішню частину стопи. Як будете стояти -- просто обморозите пальці. Проте після "сеансу" обов'язково треба обсушити ноги на килимку та вдягнути тепле взуття.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

22:47
Наявність рослин у будинку може зробити нас здоровими завдяки поліпшенню якості вдихуваного повітря та насичення його великою кількістю кисню.
21:47
В Україні за останні 20 років захворюваність на рак молочної залози зросла майже у 3 рази.
15:58
Мікробіологи та хіміки синтезували сироватку для боротьби з тютюновою залежністю.
14:23
Минулого року цей діагноз почули 14 170 українців, зокрема, 14 057 жінок та 113 чоловіків.
13:49
Для того, щоб не пересихало око, під час роботи за комп'ютером слід кліпати не менше 18 разів на хвилину.
13:43
Однією із найпоширеніших причин болю в животі є печія, заявила Уляна Супрун.
11:12
Псуватися погода розпочне із західних областей
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.