В якому вусi дзеленчить? Дзвiн у вухах сигналiзує про судиннi чи неврологiчнi проблеми

Дзвін у вухах може бути рiзким та короткочасним, а може бути тривалим та нудним. Чи треба звертати на це увагу? Адже нiчого не болить...

Мiж тим, такий прояв може сигналiзувати про досить серйознi проблеми iз здоров'ям -- вiд судинного спазму до ураження слухового нерву. Тому не варто перечiкувати, доки дзвiн мине.

-- Чому, власне, дзвенить у вухах?

-- Цей симптом супроводжує рiзнi патологiчнi стани, -- розповiдає Всеволод Кульчиковський, ЛОР-лікар. -- Наприклад, це може бути ознакою судинного спазму -- таке трапляється при змiнах погоди, перед дощем тощо. Цi прояви не є сильними i майже не викликають дискомфорту.

А от раптовий дзвiн у вухах може сигналiзувати про ураження слухового нерву. При цьому виникає рiзкий спазм артерiї, що живить структуру вуха -- через її тромбоз чи перекривання просвiту атеросклеротичною бляшкою. Проблема у тому, що за кровопостачання вуха вiдповiдає лише одна судина, вiдтак, виникає кисневе голодування клiтин, що вiдповiдають за сприйняття звуку.

В такому випадку iснує загроза втрати слуху, тому якомога скорiше треба звернутися до спецiалiста, щоб зняти спазм та вiдновити прохiднiсть судини, iнакше настане атрофiя слухового нерву.

Дзвiн у вухах може виникати й при оталгiї -- вушному  захворюваннi, що має iнфекцiйне (найчастiше це є "продовженням" аденоїдитiв, запальних процесiв у носоглотцi, iнфекцiйних вогнищ у порожнинi рота) або неврологiчне походження (спазм м'язiв при остеохондрозi, неврит трiйчастого чи блукаючого нерва тощо). Цей вушний бiль не загрожує втратою слуху, але вимагає спецiалiзованого лiкування.

 

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Медики кажуть, етап видалення підшлункової у донора складніший, ніж її трансплантація реципієнтові.
11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
09:00
Розповідаємо про те, що відомо про вплив цукрового діабету на розвиток важких форм коронавірусної хвороби.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.