У дитини палець ноги поліз вбік? Ну то треба ходити... “ялинкою”

У багатьох виникає проблема, коли починає виступати кісточка великого пальця ноги. Причому якщо раніше це була проблема людей похилого віку, то тепер такі патології виявляють навіть у дошкільнят.

-- По-науковому це називається "вальгусна стопа", -- пояснює Віктор Котюк, лікар-ортопед-травматолог. -- І дитячий вік -- не захист від цієї проблеми. Адже саме у дітей м'язево-зв'язковий апарат стопи ще надто слабкий, щоб утримувати вагу дитини. В результаті, розвивається плоскостопість, стопа розповзається, і великий палець "іде" всередину, а його суглоб -- назовні.

Таке найчастіше буває, коли нога не працює як слід (дитина мало гуляє, не ходить босоніж) або ж при надмірному навантаженні (скажімо, дуже часто таке трапляється у дівчат-танцівниць, гімнасток, балерин).

Не слід сподіватися, що все стане на місце самостійно. Цю патологію слід коригувати, інакше у майбутньому можуть страждати колінні та тазостегнові суглоби, почне викривлятися хребет. Врешті, дівчинка матиме проблеми із взуттям, відчуватиме втому у ногах після фізичних навантажень, а у дорослому віці не зможе ходити на підборах, підвищується ризик розвитку варикозу.

Загалом, ріст "шишки" починається з неприємних відчуттів у ній, особливо у нічний час -- це свідчить про запальний процес у суглобі. На першій стадії великий палець трохи відхиляється всередину, а суглоб -- в інший бік. На середній стадії кісточка  стає дуже помітною, великий палець "наповзає" на другий або штовхає його нагору. На останній стадії у процес деформації залучаються всі пальці стопи, а кісточка виглядає неестетично та викликає больові відчуття і вдень, і вночі. Коли суглоб відхиляється на 20% від норми, людині стає майже неможливо ходити.

Але не слід панікувати -- доки нога росте, все можна виправити. Насамперед, застосовують масаж стопи (масують починаючи від п'ятки до пальців, саму кісточку акуратно масують за годинниковою стрілкою, але не слід намагатися втиснути чи "вставити" її). Крім того, обов'язково треба придбати супінатори (вони мають бути у кожній парі взуття: виправиться плоскостопість -- палець "повернеться" на місце) та пальцеві коректори, які вирівняють фаланги пальця. Гарний результат дають ванночки для ніг з додаванням морської солі.

Вдома слід ходити босоніж, щоб м'язи стопи тренувалися на різних поверхнях, а влітку обов'язково бігати босими ногами по піску, траві, гальці.

Корисно катати босими ногами гумові м'ячики різної величини (гладкі та шиповані), качалку для тіста, розкладати зім'ятий папір або шматочки тканини та збирати її ніжками, розкидати сірники та збирати їх пальцями. Придбайте гімнастичну палку -- нехай дитина ходить по ній босоніж. Також корисно ходити почергово на п'ятах та носочках, опиратися то на внутрішню, то на  зовнішню частину стопи, перекатуватися з п'яти на пальці, ходити "ялинкою" (п'яти разом, носки в різні боки) та навпаки. І час від часу навідуйте хірурга або ортопеда, щоб контролювати ситуацію.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.