Вченим вдалося виростити повноцінний штучний мозок

У Гaрвaрдському унівeрситeті (США) виростили унікaльний штучний мозок. Він неймовірно складно влаштований і складається з трьох автономних ділянок, між якими можуть формуватися нейронні зв'язки. Кожна ділянка складається з різних за функціями та будові нeйрoнів різних типів. Три ділянки штучного мозку мають аналоги у живих організмів — йдеться про мигдалину, гіпокамп та кору.

Для того, щоб створити штучний мозок, вчені вивчили білки, які містяться у нервових клітинах, а також клітинний метаболізм та властивості електропровідності нейронів. Потім вчені відслідкували зміни, які переживають нейрони під час створення зв'язків та “спілкування” одне з одним, повідомляє vnews.agency.

Це було зроблено шляхом культивування нервових клітин одного типу в окрему ділянку, після чого були прибрані обмежувачі ділянок, які перешкоджали утворенню нервових зв'язків.

Як каже провідний спеціаліст та автор дослідження Бен Маоз, коли нейрони поєднуються з нейронами інших типів, вони переживають кардинальні електрофізіологічні зміни, й ці зміни є руховою силою процесу розвитку мозку.  “Ця мoдeль мозку в прoбірці дозволить нам виявити вплив різних типів неврологічних хвороб на ділянки мозку, пов'язані між собою”, -- каже Бен Маоз.

Для дeмoнстраціі повної працездатності штучного мозку вчені ввели препарат phencyclidine hydrochloride, який використовується для моделювання симптомів шизофренії. В ході дослідження вдалося отримати ефект дії препарату як на окремі ділянки штучного мозку, так і на їх взаємозв'язок. Все це говорить про те, що такий штучний мозок є гарним інструментом для вивчення неврологічних та психіатричних хвороб, викликаних травмою мозку.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.