Щоб відновити зір, треба грати у настільний теніс та спостерігати за водою, що біжить

Сьогодні важко знайти людину, яка б мала 100-процентний зір. Вже змалечку, у школі чи навіть у дитячому садку, у дітей дедалі частіше виявляють погіршення зору. А серед дорослих це є практично нормою.

Офтальмологи пояснюють це тим, що око, аби пристосуватися до навантажень (а це комп'ютер, книжка, зошит -- тобто те, на що дивитися треба зблизька), стає короткозорим. А тому обов'язково треба щонайменше кожні півгодини відводити погляд, дивитися вдалечінь. А також влаштовувати очам тренування, коли вони мають фокусуватися на близьких і далеких предметах почергово.

-- Від тривалої роботи, коли доводиться читати дрібний шрифт у книзі чи в моніторі комп'ютера, очі втомлюються, внутрішні м'язи ока перенапружуються, виникає астенопатія -- хронічна втома очей, -- пояснює Марія Черенько, лікар-офтальмолог. -- Слизові оболонки червоніють, виникає різь та біль, очі сльозяться, може боліти голова.

Для уникнення астенопатії і дітям, і дорослим корисно, (більше того — необхідно!) виконувати гімнастику для очей. Кожні 10-15 хвилин роботи, коли око фокусується на близьку відстань (монітор, книжка), треба переводити погляд у далечінь -- подивитися у вікно, на небо. Спостерігайте за хмаринками чи птахами, врешті, за гілками, які гойдаються від вітру. Такі прості вправи розслаблюють м'язи та запобігають втраті гостроти зору.

А також частіше вибирайтеся на природу. Наприклад, прекрасною вправою для зору у зимових горах є спостереження за лижниками, які спускаються з гори. А у рівнинній місцевості корисно "скануючи" горизонт, а також, не рухаючи головою, "малювати" очима великі горизонтальні вісімки.  Прекрасний релакс для очей -- спостереження за біжучою водою (морськими  хвилями, струмками).

До речі, дуже гарною вправою для очей є... настільний теніс. Оскільки очі стежать за м'ячиком, який постійно рухається, змінює напрям, перебуває на різній відстані від очей, кришталик змушений постійно змінювати рефракцію, тренуючи очний м'яз.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:05
За яких умов сімейний лікар може викликати для пацієнта мобільну бригаду і що вважається легкими симптомами хвороби?
11:00
Науковці кажуть, що читання здатне пригальмувати старіння мозку.
18:00
"Однією з найважливіших для імунітету є робота імунної системи кишківника", - каже науковиця.
11:01
Лікар розповідає про фалопластику та причини, які призводять до необхідності провести таку операцію.
11:00
Епідеміологи прогнозують, що цього епідсезону українцям загрожує чотири штами грипу.
11:00
Осінь - пора, коли кількість пацієнтів із такою проблемою зростає.
13:00
Люди з таким розладом не мають сили та бажання навіть встати з ліжка. Їм загрожують хвороба Паркінсона, недуги серця та шлунка.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.