Щоб відновити зір, треба грати у настільний теніс та спостерігати за водою, що біжить

Сьогодні важко знайти людину, яка б мала 100-процентний зір. Вже змалечку, у школі чи навіть у дитячому садку, у дітей дедалі частіше виявляють погіршення зору. А серед дорослих це є практично нормою.

Офтальмологи пояснюють це тим, що око, аби пристосуватися до навантажень (а це комп'ютер, книжка, зошит -- тобто те, на що дивитися треба зблизька), стає короткозорим. А тому обов'язково треба щонайменше кожні півгодини відводити погляд, дивитися вдалечінь. А також влаштовувати очам тренування, коли вони мають фокусуватися на близьких і далеких предметах почергово.

-- Від тривалої роботи, коли доводиться читати дрібний шрифт у книзі чи в моніторі комп'ютера, очі втомлюються, внутрішні м'язи ока перенапружуються, виникає астенопатія -- хронічна втома очей, -- пояснює Марія Черенько, лікар-офтальмолог. -- Слизові оболонки червоніють, виникає різь та біль, очі сльозяться, може боліти голова.

Для уникнення астенопатії і дітям, і дорослим корисно, (більше того — необхідно!) виконувати гімнастику для очей. Кожні 10-15 хвилин роботи, коли око фокусується на близьку відстань (монітор, книжка), треба переводити погляд у далечінь -- подивитися у вікно, на небо. Спостерігайте за хмаринками чи птахами, врешті, за гілками, які гойдаються від вітру. Такі прості вправи розслаблюють м'язи та запобігають втраті гостроти зору.

А також частіше вибирайтеся на природу. Наприклад, прекрасною вправою для зору у зимових горах є спостереження за лижниками, які спускаються з гори. А у рівнинній місцевості корисно "скануючи" горизонт, а також, не рухаючи головою, "малювати" очима великі горизонтальні вісімки.  Прекрасний релакс для очей -- спостереження за біжучою водою (морськими  хвилями, струмками).

До речі, дуже гарною вправою для очей є... настільний теніс. Оскільки очі стежать за м'ячиком, який постійно рухається, змінює напрям, перебуває на різній відстані від очей, кришталик змушений постійно змінювати рефракцію, тренуючи очний м'яз.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:30
У Піднебесній платитимуть 145 доларів за повідомлення про людей, у яких проявляються ознаки небезпечного захворювання. Останні подробиці про небезпечний коронавірус, який шириться світом.
11:00
Поради, що допоможуть здолати наслідки стресу та психологічної травми.
10:00
Пологи для жінки були справжнім викликом, кажуть лікарі.
11:00
Українські медики одночасно замінили пацієнту два кульшові суглоби.
20:00
Що таке психічне здоров'я і чому про нього заговорили на економічному форумі?
16:40
Медики кажуть, українці, які помирали від грипу, найчастіше мали супутні стани, що ускладнювали перебіг хвороби.
11:10
"Найменший малюк з проявами кору мав лише сім днів після народження", - розповідає медик.
20:13
Фахівці насторожують: медики нашої країни не зможуть діагностувати подібний коронавірус.
17:45
Шапка - це не про красу, шапка - це перш за все про здоров'я, кажуть лікарі.
13:35
Епідеміологи кажуть, найвища захворюваність спостерігається серед школярів 6-14 років.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.