Головний бiль частіше буває у тих пiдлiткiв, якi мають надмiрну масу тiла — чому?

При вивченнi причин головних болiв у пiдлiткiв вченi з Норвегiї дiйшли досить цiкавого висновку. Виявляється, однiєю з основних причин є зайва вага. Якщо дитина має зайвi кiлограми, головнi болi виникають у неї на 40% частiше.

До слова, голова часто "розколюється" у тих, хто курить (удвiчi частiше, нiж у некурцiв), а також веде малорухомий спосiб життя (тi, хто займається спортом менше двох разiв на тиждень, страждають вiд головного болю на 20% частiше).

Пояснити закономiрнiсть мiж зайвою вагою та головним болем ми попросили Юрiя Караченцева, директора Iнституту проблем ендокринної патологiї iм.В.Я.Данилевського АМН України.

-- Який, власне, взаємозв'язок мiж ожирiнням та головним болем?

-- Те, що дослiдники назвали зайву вагу однiєю з основних причин головного болю, мене не дивує. Адже нинi ця проблема перетворилася на всесвiтню епiдемiю: в Європi вiд надмiрної ваги страждає кожна десята дитина. А це, до речi, впливає на здоров'я навiть бiльше, нiж iнфекцiйнi хороби.

Надмiрна маса тiла призводить, зокрема, до метаболiчного синдрому у пiдлiткiв -- звiдси й рiння гiпертонiя, й iнсулiнозалежнi форми дiабету, й атеросклероз тощо. А головними чинниками, якi спричиняють прогресування метаболiчного синдрому, є занадто калорiйне харчування та малорухомий спосiб життя. Адже при надмiрному надходженнi глюкози її частина перетворюється на жирнi кислоти, триглiцериди, холестерин, якi потрапляють у кров -- тому у гладких людей аналiзи зазвичай показують саме таку "жирну" кров.

-- Але до чого тут голова?

-- При надмiрному надходженнi калорiйної їжi усi цi речовини вiдкладається на стiнках судин у виглядi бляшок, поступово перекриваючи просвiт судини. Так розвивається атеросклероз. А, до речi, першими реагують на це саме судини головного мозку. Тож, погiршується кровопостачання мозку, який недоотримує кисню та iнших поживних речовин, а такий стан проявляється саме у виглядi головних болей.

-- Чи можна якось зарадити такiй ситуацiї?

-- Насамперед, нормалiзувати вагу. До того ж, одним з мiнусiв нашого часу є гiподинамiя. Дивiться -- школярi сидять у школi, а потiм вдома, готуючи уроки, а потiм перед телевiзором чи комп'ютером, й головний бiль стає постiйним супутником сучасної людини вже з дитинства.

Тому хоча б два рази на тиждень вiдвiдуйте спортивну секцiю чи тренажерний зал, а щоденно робiть пiшу прогулянку тривалiстю не менше години. Вже навiть саме перебування на вулицi насичує тканини головного мозку киснем. I, до речi, пiдвищення фiзичної активностi сприятиме нормалiзацiї ваги, що усуне ще одну причину головного болю.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
За протоколом, українські медики перед аналізом на COVID-19 мають виключити у пацієнта п'ять інших вірусів. Але чому?
11:00
Як правильно носити цей захисний засіб? Чи можна продовжити життя масці? І чи потрібно носити її надворі?
11:00
Вважаєте, що горілочка з перцем допоможе не захворіти? До вашої уваги - дуже важливі пояснення.
11:00
Медики не радять відмовлятися від ліків, що допомагають підтримувати тиск у нормі.
10:00
Науковці зі Швеції припускають, що саме окситоцин робить людей гіперсексуальними.
11:00
Розповідаємо, чи допоможе заспокоїтися відмова від негативних новин і навіщо у такі моменти торкатися вух.
10:29
Лікарі кажуть, що у групі ризику передусім курці, а також люди похилого віку, ті, хто має хронічні недуги.
10:00
Чи передається хвороба спадково? Чи правда, що молодь - поза зоною ризику? Що робити, аби не втратити здорові суглоби?
13:30
Прочитавши цей текст, ви також перевірите, чи вмієте варити картоплю.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.