Головний бiль частіше буває у тих пiдлiткiв, якi мають надмiрну масу тiла — чому?

При вивченнi причин головних болiв у пiдлiткiв вченi з Норвегiї дiйшли досить цiкавого висновку. Виявляється, однiєю з основних причин є зайва вага. Якщо дитина має зайвi кiлограми, головнi болi виникають у неї на 40% частiше.

До слова, голова часто "розколюється" у тих, хто курить (удвiчi частiше, нiж у некурцiв), а також веде малорухомий спосiб життя (тi, хто займається спортом менше двох разiв на тиждень, страждають вiд головного болю на 20% частiше).

Пояснити закономiрнiсть мiж зайвою вагою та головним болем ми попросили Юрiя Караченцева, директора Iнституту проблем ендокринної патологiї iм.В.Я.Данилевського АМН України.

-- Який, власне, взаємозв'язок мiж ожирiнням та головним болем?

-- Те, що дослiдники назвали зайву вагу однiєю з основних причин головного болю, мене не дивує. Адже нинi ця проблема перетворилася на всесвiтню епiдемiю: в Європi вiд надмiрної ваги страждає кожна десята дитина. А це, до речi, впливає на здоров'я навiть бiльше, нiж iнфекцiйнi хороби.

Надмiрна маса тiла призводить, зокрема, до метаболiчного синдрому у пiдлiткiв -- звiдси й рiння гiпертонiя, й iнсулiнозалежнi форми дiабету, й атеросклероз тощо. А головними чинниками, якi спричиняють прогресування метаболiчного синдрому, є занадто калорiйне харчування та малорухомий спосiб життя. Адже при надмiрному надходженнi глюкози її частина перетворюється на жирнi кислоти, триглiцериди, холестерин, якi потрапляють у кров -- тому у гладких людей аналiзи зазвичай показують саме таку "жирну" кров.

-- Але до чого тут голова?

-- При надмiрному надходженнi калорiйної їжi усi цi речовини вiдкладається на стiнках судин у виглядi бляшок, поступово перекриваючи просвiт судини. Так розвивається атеросклероз. А, до речi, першими реагують на це саме судини головного мозку. Тож, погiршується кровопостачання мозку, який недоотримує кисню та iнших поживних речовин, а такий стан проявляється саме у виглядi головних болей.

-- Чи можна якось зарадити такiй ситуацiї?

-- Насамперед, нормалiзувати вагу. До того ж, одним з мiнусiв нашого часу є гiподинамiя. Дивiться -- школярi сидять у школi, а потiм вдома, готуючи уроки, а потiм перед телевiзором чи комп'ютером, й головний бiль стає постiйним супутником сучасної людини вже з дитинства.

Тому хоча б два рази на тиждень вiдвiдуйте спортивну секцiю чи тренажерний зал, а щоденно робiть пiшу прогулянку тривалiстю не менше години. Вже навiть саме перебування на вулицi насичує тканини головного мозку киснем. I, до речi, пiдвищення фiзичної активностi сприятиме нормалiзацiї ваги, що усуне ще одну причину головного болю.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

16:00
Цю хворобу називають загадковою. При ній категорично протипоказані спиртне та стреси.
16:00
Гарячка у перші дні застуди чи грипу - саме через них. І саме вони дають час імунній системі активізуватися та виробити власні клітини для прицільного знищення вірусу.
20:20
За калорійністю пів склянки насіння можна порівняти з плиткою шоколаду, а склянку - з батоном або порцією шашлику зі свинини, кажуть дієтологи.
15:35
105-річна Ганна Микитин досі сама куховарить, пере та рубає дерев'яні скіпки для печі.
16:00
“Нещодавно я став всеукраїнським чемпіоном з метання диска та ядра", - каже він.
12:00
На 26-му тижні вагітності я перестала відчувати рухи дитини. Те, що пережила згодом, залишило великий шрам у серці на все життя.
17:00
Про ознаки дефіциту, добові норми та джерела йоду.
12:45
За даними Центру громадського здоров'я МОЗУ, цього епідсезону на грип та ГРВІ в Україні перехворіє від 4,8 до 6,7 мільйона осіб, а пік захворюваності можливий у січні-лютому 2020 року.
10:00
А також актриса поділилась корисними рецептами для імунітету, здоров'я шкіри та стрункості.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.