Не перехворiє - не виросте?

Однi дiти хворiють час вiд часу, а iншi - майже постiйно. Чому?

Кожна дитина час вiд часу хворiє -- i це нормально. Адже таким чином формується iмунiтет. Питання в iншому -- як вийти з хвороби без втрат для органiзму, щоб вiн швидко вiдновлював сили та не втрачав резерви. Але часто буває, що не встигнувши оговтатися вiд однiєї хвороби, дитина "занурюється" в iншу. Навряд це можна назвати корисним...

Де, власне, та межа мiж "часто" та "нормально"? Розпитуємо про це Володимира Родiонова, провiдного наукового спiвробiтника вiддiлення проблем здорової дитини та преморбiтних (передхворобливих) станiв Iнституту педiатрiї, акушерства та гiнекологiї АМН України.

-- Наскiльки часто має хворiти нормально, "здорова" дитина?

-- Нормою можна вважати, коли дитина хворiє на респiраторнi захворювання менше трьох разiв за пiвроку. Загалом, для кожного вiку є свої показники. Так, якщо дитина до року має ГРЗ понад 4 рази на рiк, вiком 1-3 роки -- понад 6 разiв, 3-5 рокiв -- понад 5 разiв, а дiти вiд 5 рокiв -- понад 4 разiв на рiк, їх вiдносять до тих, хто часто хворiє, а в медичнiй картцi роблять вiдповiдну позначку. До речi, за статистикою, таких є майже 45% дiтей.

До цiєї ж категорiї вiдносять тих, хто має затяжнi застуди (замiсть тижня хворiють по 10-14 днiв), якi закiнчуються ускладненнями -- бронхiтами, отитами, пневмонiями, гайморитами.

-- Як правило, дiти починають часто хворiти, коли йдуть у дитсадок. А поширеною є думка, що з вiком вони "переростають" такий стан. Це правда?

-- Дiйсно, щойно дитина починає вiдвiдувати дитячий заклад, починаються "болячки". Адже вдома дитина зустрiчалася з одними бактерiями та вiрусами, а у колективi повно нових, ще незнайомих iмунiтету. Тому протягом першого садкового року дитина буде хворiти досить часто -- це нормально. Це своєрiдне тренування iмунiтету. Але якщо з часом дитина хворiє частiше та важче, це вказує на зворотнiй ефект -- iмунiтет не встигає виробляти захист.

I хоча з вiком реактивнiсть дiтей на вiруси зростає, i вони дiйсно менше хворiють, не варто просто перечiкувати час. Адже частi бронхiти можуть перейти у хронiчнi, а якщо дитина має гнiйнi ангiни 3-4 рази на рiк, це може мати серйознi наслiдки для серця та нирок. В таких випадках ми радимо забрати дитину з садку хоча б на півроку.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

15:52
Про використання ладану під час богослужіння йдеться ще у Старому Заповіті.
14:25
Чи справді малюкові потрібен такий ранній розвиток? Наскільки успішними стають у дорослому житті вундеркінди?
17:17
За останній рік новоутворення досягло такого розміру, що жінка не могла самостійно ходити.
19:50
Нестача цього продукту в раціоні призводить до багатьох проблем, кажуть медики.
18:12
"На 70 - 80% вони складаються зі солi", - каже експертка.
14:45
У якому віці найчастіше народжують українки? Які наслідки пізнього материнства? Які тенденції у Європі?
11:09
У Міністерстві охорони здоров'я роз'яснили, як діяти пацієнтам у непередбачуваних випадках.
15:14
Їх називають ідеальними замінниками м'яса. Втім, чи все так ідеально?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.