Не перехворiє - не виросте?

Однi дiти хворiють час вiд часу, а iншi - майже постiйно. Чому?

Кожна дитина час вiд часу хворiє -- i це нормально. Адже таким чином формується iмунiтет. Питання в iншому -- як вийти з хвороби без втрат для органiзму, щоб вiн швидко вiдновлював сили та не втрачав резерви. Але часто буває, що не встигнувши оговтатися вiд однiєї хвороби, дитина "занурюється" в iншу. Навряд це можна назвати корисним...

Де, власне, та межа мiж "часто" та "нормально"? Розпитуємо про це Володимира Родiонова, провiдного наукового спiвробiтника вiддiлення проблем здорової дитини та преморбiтних (передхворобливих) станiв Iнституту педiатрiї, акушерства та гiнекологiї АМН України.

-- Наскiльки часто має хворiти нормально, "здорова" дитина?

-- Нормою можна вважати, коли дитина хворiє на респiраторнi захворювання менше трьох разiв за пiвроку. Загалом, для кожного вiку є свої показники. Так, якщо дитина до року має ГРЗ понад 4 рази на рiк, вiком 1-3 роки -- понад 6 разiв, 3-5 рокiв -- понад 5 разiв, а дiти вiд 5 рокiв -- понад 4 разiв на рiк, їх вiдносять до тих, хто часто хворiє, а в медичнiй картцi роблять вiдповiдну позначку. До речi, за статистикою, таких є майже 45% дiтей.

До цiєї ж категорiї вiдносять тих, хто має затяжнi застуди (замiсть тижня хворiють по 10-14 днiв), якi закiнчуються ускладненнями -- бронхiтами, отитами, пневмонiями, гайморитами.

-- Як правило, дiти починають часто хворiти, коли йдуть у дитсадок. А поширеною є думка, що з вiком вони "переростають" такий стан. Це правда?

-- Дiйсно, щойно дитина починає вiдвiдувати дитячий заклад, починаються "болячки". Адже вдома дитина зустрiчалася з одними бактерiями та вiрусами, а у колективi повно нових, ще незнайомих iмунiтету. Тому протягом першого садкового року дитина буде хворiти досить часто -- це нормально. Це своєрiдне тренування iмунiтету. Але якщо з часом дитина хворiє частiше та важче, це вказує на зворотнiй ефект -- iмунiтет не встигає виробляти захист.

I хоча з вiком реактивнiсть дiтей на вiруси зростає, i вони дiйсно менше хворiють, не варто просто перечiкувати час. Адже частi бронхiти можуть перейти у хронiчнi, а якщо дитина має гнiйнi ангiни 3-4 рази на рiк, це може мати серйознi наслiдки для серця та нирок. В таких випадках ми радимо забрати дитину з садку хоча б на півроку.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

18:30
"У таких ситуаціях народні засоби - прикласти листя подорожника чи промити уражене місце содовим розчином - гайнування часу".
15:27
"2 - 2,5 склянки ягiд на день задовольняють добову потребу організму у згаданих вiтамiнах та мiкроелементах".
11:30
Наукове пояснення того, як наші клітини усвідомлюють час, чому ідеальний сон насправді не завжди триває 8 годин, а повна темрява для нього - дуже важлива.
10:20
"Наслідки катастрофи ми будемо відчувати принаймні ще 500 років".
18:05
Цій рослині приписують чимало лікувальних властивостей. І саме тепер час її заготовляти.
15:55
Жодних наукових досліджень, які підтверджували би, що гас можна використовувати для лікування, немає.
10:10
Дедалі частіше ми дізнаємось про весілля, яке завершилось для гостей у лікарні. Як уникнути такої проблеми та які ще нюанси варто врахувати, організовуючи весілля?
15:15
Цінуйте час, коли ви з рідними разом! Бо у долі можуть бути інші плани, ніж у вас...
12:00
Ми не радимо вам відмовлятись від улюбленої їжі, але ви маєте знати, чи не може бути вона небезпечною для вас.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.