Вчені... надрукували повноцінну шкіру на 3D-принтері

Науковці презентували прототип 3D-біопринтера, на якому можна надрукувати повністю функціонуючу шкіру людини. Ця тканина може бути придатною для трансплантації або для тестування косметики, хімічних речовин, фармацевтичної продукції.

Вчені з Університету Карлоса III, Центру енергетичних, екологічних та технологічних досліджень та госпіталю при Університеті Джорджіо Мараньона (Іспанія) у співпраці з компанією “BioDan Group” продемонстрували, як з використанням нової технології 3D-друку можна створити повноцінну шкіру людини, повідомляє аpteka.ua.

Ця шкіра -- перший живий орган, створений з використанням біопринтера з перспективою комерціалізації на ринку. Продукт 3D-друку, відповідно до природної  структури шкіри, складається з епідермісу і дерми. Поверхневий шар шкіри -- епідерміс -- вкритий роговим шаром, який діє як захист від впливу навколишнього середовища. Товщий і глибший шар шкіри -- дерма -- складається з фібробластів, які виробляють колаген (білок, що надає шкірі еластичність і механічну міцність).

В основі біодруку лежать біочорнила. Замість картриджів і кольорових друкарських фарб використовували інжектор з біологічними складовими. Біочорнила на талері розташовуються в певному порядку, відповідно до природної шкіри. Цей процес контролює комп'ютер.

Дослідники планують, що процес 3D-друку шкіри включатиме продукцію алогенної і аутогенної шкіри. Алогенна шкіра може бути виготовлена ​​з вихідного запасу клітин у великому промисловому масштабі. Аутогенна шкіра буде створюватися час від часу для терапевтичних цілей, наприклад, для лікування опіків тяжкого ступеня, причому початкові клітини будуть взяті безпосередньо від конкретного пацієнта.

Для 3D-друку шкіри вчені використовували тільки людські клітини і компоненти, уникали застосування колагену тварин, як це було в попередніх роботах. Надалі дослідники планують вирощувати інші людські тканини.

На сьогодні цей винахід перебуває на стадії схвалення європейськими регуляторними органами. Дослідникам необхідно отримати гарантії того, що шкіра, яка виробляється, придатна для пересадки пацієнтам з опіками та іншими ураженнями шкіри. До того ж, надрукована на 3D-принтері шкіра може бути використана для тестування фармацевтичної продукції, косметики, побутової хімії, що дозволить не використовувати з цією метою тварин.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

10:15
Медики кажуть: зараз у лікарнях дуже багато хворих, які мають хвороби серця і дуже чутливі до перепадів атмосферного тиску.
15:08
“Мотивація - основний критерій успіху реабілітації”, - каже пацієнт Микола Вахрамєєв.
11:00
Пацієнт, якому навіть відпустка та щоденний багатогодинний сон не допомогли відновити сили, звернувся до лікаря. Аналізи були в нормі, та надмірна сонливість не минала. Що з ним відбувалось?
16:00
Малюки, які з перших місяців життя пірнають під воду, менше хворіють, краще сплять і мають добре розвинені м'язи, кажуть фахівці.
15:00
Так сталося, що ще рік тому я їв усе підряд та зловживав солодощами і розпасся до 100 кілограмів, а наприкінці року “доробився” до гіпертонічного кризу. Лікарка, оглядаючи мене, оголосила вердикт: треба терміново худнути!
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації. Під час нього дитина може навіть 8-10 разів хворіти на ГРВІ. До речі, менше хворітимуть ті, у кого є братики та сестрички.
14:00
Лікарі називають цей процес періодом адаптації і кажуть, менше хворітимуть ті діти, у яких є братики та сестрички.
16:00
Дієтолог і травниця розповідають про користь і шкоду цієї ягоди.
17:00
Дещо фаталістичні думки науковця про наше харчування з погляду генитики.
18:30
Науковці твердять, що період найбільшого сексуального збудження між партнерами триває приблизно рік. Та це не означає, що сексуальна жага назавжди згасає.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.