Вчені... надрукували повноцінну шкіру на 3D-принтері

Науковці презентували прототип 3D-біопринтера, на якому можна надрукувати повністю функціонуючу шкіру людини. Ця тканина може бути придатною для трансплантації або для тестування косметики, хімічних речовин, фармацевтичної продукції.

Вчені з Університету Карлоса III, Центру енергетичних, екологічних та технологічних досліджень та госпіталю при Університеті Джорджіо Мараньона (Іспанія) у співпраці з компанією “BioDan Group” продемонстрували, як з використанням нової технології 3D-друку можна створити повноцінну шкіру людини, повідомляє аpteka.ua.

Ця шкіра -- перший живий орган, створений з використанням біопринтера з перспективою комерціалізації на ринку. Продукт 3D-друку, відповідно до природної  структури шкіри, складається з епідермісу і дерми. Поверхневий шар шкіри -- епідерміс -- вкритий роговим шаром, який діє як захист від впливу навколишнього середовища. Товщий і глибший шар шкіри -- дерма -- складається з фібробластів, які виробляють колаген (білок, що надає шкірі еластичність і механічну міцність).

В основі біодруку лежать біочорнила. Замість картриджів і кольорових друкарських фарб використовували інжектор з біологічними складовими. Біочорнила на талері розташовуються в певному порядку, відповідно до природної шкіри. Цей процес контролює комп'ютер.

Дослідники планують, що процес 3D-друку шкіри включатиме продукцію алогенної і аутогенної шкіри. Алогенна шкіра може бути виготовлена ​​з вихідного запасу клітин у великому промисловому масштабі. Аутогенна шкіра буде створюватися час від часу для терапевтичних цілей, наприклад, для лікування опіків тяжкого ступеня, причому початкові клітини будуть взяті безпосередньо від конкретного пацієнта.

Для 3D-друку шкіри вчені використовували тільки людські клітини і компоненти, уникали застосування колагену тварин, як це було в попередніх роботах. Надалі дослідники планують вирощувати інші людські тканини.

На сьогодні цей винахід перебуває на стадії схвалення європейськими регуляторними органами. Дослідникам необхідно отримати гарантії того, що шкіра, яка виробляється, придатна для пересадки пацієнтам з опіками та іншими ураженнями шкіри. До того ж, надрукована на 3D-принтері шкіра може бути використана для тестування фармацевтичної продукції, косметики, побутової хімії, що дозволить не використовувати з цією метою тварин.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Нещодавно 60-річним українкам зробили надскладну операцію, аби врятувати їхні життя.
14:00
Іноді, аби знайти відповідь на це запитання, доведеться відвідати п'ятьох-шістьох лікарів.
11:00
Розбудити хворого посеред складної операції: лікарі розповідають, навіщо це потрібно і як такі хірургічні втручання роблять в Україні.
11:00
Тепер вона насичується невеликими порціями, продовжує скидати зайві кілограми, а ще каже, що більше не може курити.
11:00
Психологиня розповідає про етапи переживання смерті близьких людей та пояснює, що може допомогти їм долати відчай.
12:00
Науковці знайшли зв'язок між негативним мисленням і ризиком розвитку синдрому стійкого порушення розумових функцій.
11:00
У якому віці найчастіше діагностують сколіоз, чим він загрожує і чому однією з причин його виникнення може бути навіть їзда на самокаті?
18:00
Медики наполягають - жири корисні для організму, а нестача їх призводить до ослаблення імунітету та проблем із м'язами і суглобами.
11:00
Про важливий етап перевірки медичних препаратів - клінічні випробування на людях.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.