БАДи знижують ефективність ліків при серйозних захворюваннях, попереджають медики

Нове дослідження американських вчених показало зворотній бік дієтичних добавок

Фахівці з Університету штату Міссурі в співпраці з колегами з Південної Африки знайшли докази того, що добавки, які, зокрема, містять антиоксиданти, можуть знизити ефективність деяких ліків, що відпускаються за рецептом, пише zdravoe.com.

Вони вивчили ефекти широко використовуваного африканського рослинного екстракту під назвою Sutherlandia -- його зазвичай приймають в Африці, щоб боротися з симптомами інфекцій і деяких хронічних захворювань, таких як діабет. Вчені виявили, що цей засіб може знизити ефективність поширеного протитуберкульозного препарату. Це, своєю чергу, може привести до розвитку активного туберкульозу і, можливо, навіть лікарської стійкості у збудника хвороби.

Автори роботи зробили це відкриття, спостерігаючи за пацієнтами з Південної Африки, які брали або Sutherlandia, або плацебо поряд із стандартний протитуберкульозною терапією на основі препарату ізоніазид. Дослідники відзначили, що у пацієнтів, які приймають добавки Southerlandia, туберкульоз перейшов в активну форму, незважаючи на прийом ізоніазиду.

Автори дослідження припустили, що антиоксиданти, що містяться в Southerlandia, здатні безпосередньо порушити фармаокінетіку ізоніазиду, що і заважає останньому лікувати туберкульоз.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

12:17
Зараз триває третя хвиля алергії - на рослини, які пилкують в серпні.
11:00
"У пацієнтки в нирці був камінь завдовжки 12 сантиметрів!", - пригадує лікар один із нетипових випадків.
11:00
Медики кажуть, етап видалення підшлункової у донора складніший, ніж її трансплантація реципієнтові.
11:00
Аби спати міцніше, до раціону варто додати деякі продукти, кажуть фахівці.
11:00
Вражаюча історія про те, як медики роками помилялись у діагнозі хлопчика, і внаслідок його життя перетворилось на суцільні страждання.
11:00
Фахівці розповідають про унікальний склад агрусу.
11:00
Ви здивуєтесь, коли замислитесь, яким статеве життя людства було лише сто років тому. І здивуєтеся ще більше, коли дізнаєтесь, яким воно буде в майбутньому.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.