Жінки набирають вагу після весілля, а чоловіки - після розлучення

Як виявили дослідження американських вчених з університету Далласа, організм сприймає весілля як стрес. Як наслідок, 46% жінок після весілля починають набирати вагу. А от чоловіки починають стресово гладшати після розлучення.

У дослідженні взяли участь 10 тисяч американців. Вчених цікавили сімейний стан та динаміка зміни ваги. У деяких людей протягом двох років після початку спільного проживання або розставання вага кардинально не змінювалася, а 10-15% чоловіків та жінок набрали зайву вагу після весілля, але худнули після розлучення.

-- А от 46% жінок набрали зайву вагу після весілля, а 63% розлучених чоловіків погладшали -- на відміну від одружених чоловіків такого ж віку. А ризик погладшати після розлучення у жінок виявився нижчим удвічі. Чим це все можна пояснити?

-- Загалом, будь-якій зміни ваги у бік її недостатності або надмірності нерідко є показами психологічного та емоційного стану людини, -- впевнений Олександр Коломийчук, психотерапевт. -- Якщо жінка приходить до мене із зайвою вагою, особливо якщо вона самотня, це ознака того, що у неї, як то кажуть, опустилися руки, є занижена самооцінка. Й у міру підвищення самооцінки нормалізується і вага.

Крім того, не можна відкидати мотивацію. Якщо до весілля у жінки є мотивація гарно виглядати, бути стрункою, часом навіть за рахунок суворих дієт, то після весілля такої потреби вже нема. Та й сімейне життя є спокійнішим, а тому жінки гладшають.

До речі, нерідко після весілля й чоловіки починають гладшати -- це пов'язано з тим, що жінки (особливо в Україні) вбачають своє завдання в тому, щоб відгодувати чоловіка. Для нашого менталітету чоловіча зайва вага сприймається не як ознака хвороби, а як ознака достатку.

-- Але чому ж чоловіки ще більше гладшають після розлучення?

-- Це пов'язано зі зміною харчування. Коли нема жінки, яка готує для чоловіка, він переходить на нездорову їжу -- фаст-фуд, макарони, пиво. От і товстішає.

Загалом, коливання ваги -- це відповідь на стрес. Натомість, є ті, що набирають вагу, а є ті, що худнуть -- ще кажуть, схуд від нервів. Наприклад, часто жінки худнуть після розлучення -- це ознака стресу, депресії.

А ще зміна ваги в той чи інший бік залежить від обміну речовин людини, харчової поведінки і навіть темпераменту. Наприклад, холерики є худорлявими, а флегматики -- схильні до зайвої ваги.  Тож, у відповідь на стрес холерик ще більше  схудне, а флегматик -- набере.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
В Україні дедалі частіше роблять операції з трансплантації. А як довго чужі органи можуть функціонувати в новому організмі?
14:00
Дієтологи кажуть, що основний складник куті - дуже цінний для здоров'я. Утім вживати його можна не всім.
11:10
Це неприємне відчуття нерідко стає наслідком святкових частувань.
11:00
Приватні клініки записують у чергу на щеплення від коронавірусу китайським препаратом компанії Sinovac.
13:00
Тим часом в Україні розробили ПЛР-тест, який дозволяє в одному аналізі визначити наявність в організмі відразу трьох типів вірусів.
11:30
В Україні вперше почали виробляти хірургічні імпланти з титанового сплаву методом 3D-друку.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.