Лікар пояснив, чому деякi пiгулки категорично не можна дiлити на частини чи розламувати

Майже кожному з нас час вiд часу доводиться здiйснювати таку манiпуляцiю, як подiл пiгулок (в аптеках навiть продають спецiальний пристрiй для цього). Часто таке робимо для зменшення дози, особливо якщо це стосується дiтей. А дехто, щоб покращити ковтання, навiть розжовує пiгулки.

Мiж тим, подiл таблетки майже завжди призводить до неправильного дозування. Такого висновку дiйшли бельгiйськi вченi. У третинi  випадкiв дозування частин не вiдповiдає тому, яке мало б бути. До того ж, при розламуваннi пiгулок дiюча речовина може вступити в реакцiю, скажiмо, з повiтрям чи рiдиною та змiнити свої  властивостi.

-- Чому небажано розжовувати пiгулки перед вживанням?

-- Рiч у тiм, що деякi препарати розрахованi на те, що мають бути розчиненi лише у шлунку або кишкiвнику, -- каже Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії. -- Це стосується, насамперед, таблеток в оболонцi, капсул. Або ж пiгулки можуть мiстити речовини, що вступатимуть в реакцiю, наприклад, iз слиною. Якщо препарат мiстить залiзо чи свинець, вiд цього навiть можуть почорнiти зуби. А, наприклад, якщо пiгулка почне розчинятися у ротi, а не у шлунку, може виникнути ефект передозування.

-- А чим тодi небезпечний подiл таблеток?

-- Часто задля економiї люди купують препарат з бiльшою дозою дiючої речовини, який потiм дiлять. Але насправдi таким чином дуже важко досягнути iдеального дозування. А подiл "дорослих" пiгулок для дiтей, коли таблетку треба дiлити на три, а то й на чотири частини, може бути небезпечним через ймовiрне передозування. Тому не варто експериментувати -- краще взяти препарат, призначений саме для дитини, або ж обрати форму, яка дозволяє правильно дозувати (наприклад, у виглядi розчину).

Втiм, є пiгулки, якi можна дiлити -- вони мають втиснуту риску на поверхнi, яка певним чином полегшує розламування та допомагає подiлити чiтко навпiл. Такi риски є, наприклад, у знеболювальних та жарознижувальних препаратiв. А є деякi лiки, якi категорично не можна дiлити. Це гормональнi та серцевi препарати, антибiотики, вiтамiни тощо. Тому не зловживайте такими дiями. Тим бiльше, що фармацевтична промисловiсть пропонує безлiч форм одного й того найменування препарату -- вiд порошкiв, розчинiв, сиропiв до ректальних свiчок.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

19:20
Брунькотерапія допомагає при багатьох захворюваннях, кажуть фахівці народної медицини.
18:02
Науковці змусили відступити смертельну інфекцію, врятувавши двох уражених нею людей.
10:26
Нейрофізіологи і дієтологи з Мерілендського університету запевняють: кава найкраще бадьорить між 9.30 та 11.30. А ідеальний час для еспресо - 10.30. Чому так?
12:32
Попри цілющі властивості березового соку, пити його можна не всім.
09:19
Вони просять у лікарів “придбати продукти, натерти спину, просто поговорити”. Тим часом інші люди, які справді потребують допомоги, змушені чекати.
19:31
Слова про те, що кохання - як наркотик, мають під собою грунт, кажуть фахівці.
15:13
Через потепління самиці поспішають відкладати яйця, а для цього їм потрібна кров - тварин, людей.
12:30
Щодня для порятунку недоношеної дитини потрібно витрачати від однієї до трьох тисяч гривень, у середньому загальна сума всіх витрат - приблизно 100 тисяч гривень.
14:00
Чим замінити м'ясо та чому важливо вживати багато білка?
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.