Лікар пояснив, чому деякi пiгулки категорично не можна дiлити на частини чи розламувати

Майже кожному з нас час вiд часу доводиться здiйснювати таку манiпуляцiю, як подiл пiгулок (в аптеках навiть продають спецiальний пристрiй для цього). Часто таке робимо для зменшення дози, особливо якщо це стосується дiтей. А дехто, щоб покращити ковтання, навiть розжовує пiгулки.

Мiж тим, подiл таблетки майже завжди призводить до неправильного дозування. Такого висновку дiйшли бельгiйськi вченi. У третинi  випадкiв дозування частин не вiдповiдає тому, яке мало б бути. До того ж, при розламуваннi пiгулок дiюча речовина може вступити в реакцiю, скажiмо, з повiтрям чи рiдиною та змiнити свої  властивостi.

-- Чому небажано розжовувати пiгулки перед вживанням?

-- Рiч у тiм, що деякi препарати розрахованi на те, що мають бути розчиненi лише у шлунку або кишкiвнику, -- каже Олена Решетник, сімейний лікар вищої категорії. -- Це стосується, насамперед, таблеток в оболонцi, капсул. Або ж пiгулки можуть мiстити речовини, що вступатимуть в реакцiю, наприклад, iз слиною. Якщо препарат мiстить залiзо чи свинець, вiд цього навiть можуть почорнiти зуби. А, наприклад, якщо пiгулка почне розчинятися у ротi, а не у шлунку, може виникнути ефект передозування.

-- А чим тодi небезпечний подiл таблеток?

-- Часто задля економiї люди купують препарат з бiльшою дозою дiючої речовини, який потiм дiлять. Але насправдi таким чином дуже важко досягнути iдеального дозування. А подiл "дорослих" пiгулок для дiтей, коли таблетку треба дiлити на три, а то й на чотири частини, може бути небезпечним через ймовiрне передозування. Тому не варто експериментувати -- краще взяти препарат, призначений саме для дитини, або ж обрати форму, яка дозволяє правильно дозувати (наприклад, у виглядi розчину).

Втiм, є пiгулки, якi можна дiлити -- вони мають втиснуту риску на поверхнi, яка певним чином полегшує розламування та допомагає подiлити чiтко навпiл. Такi риски є, наприклад, у знеболювальних та жарознижувальних препаратiв. А є деякi лiки, якi категорично не можна дiлити. Це гормональнi та серцевi препарати, антибiотики, вiтамiни тощо. Тому не зловживайте такими дiями. Тим бiльше, що фармацевтична промисловiсть пропонує безлiч форм одного й того найменування препарату -- вiд порошкiв, розчинiв, сиропiв до ректальних свiчок.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

18:30
Часто гострий зубний біль виникає зненацька.
16:40
Вам знадобляться чорна редька та мед. Однак протизастудною дією цілющі властивості цього коренеплода не обмежуються.
11:03
В Україні встановили постійну заборону на вакцину від вітряної віспи "Варілрікс"
07:47
Вчені з новозеландського Університету Отаго проаналізували 24 фільми про Джеймса Бонда і прийшли до висновку, що герой страждає на хронічний алкоголізм.
19:30
Відпочатку 2018 року в Україні на кір захворіли 46 937 людей ' 17 418 дорослих та 29 519 дітей.
16:10
В Україні наклали постійну заборону на застосування і реалізацію частини лікарських засобів від гіпертонії та серцевої недостатності.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.