Заразитись цією підступною інфекцією можна навіть через поцілунок

Щорічно цю хворобу виявляють у понад п'яти тисяч українців віком до сорока років. На неї можна перехворіти легко, навіть не помітити цього, а можна й... померти від розриву селезінки.
---------------

Та найгірше, що симптоми цієї недуги дуже легко переплутати з грипом чи ангіною. Що ж це за хвороба, звідки береться, чи важко піддається лікуванню? Докладно про це у розмові з Наталією Тімко, лікарем-епідеміологом, головним епідеміологом області.

-- Що ж таке отой інфекційний мононуклеоз?

-- Інфекційний мононуклеоз (залозиста гарячка, хвороба Філатова, хвороба Пфейффера, хвороба Тюрка, моноцитарна ангіна) –- це гостра інфекційна хвороба вірусної природи.

-- І як її не переплутати із ангіною чи грипом, які теж можуть
бути вірусного походження?

-- Так, один з проявів мононуклеозу -- гострий тонзиліт (ангіна) з нальотом. Однак розгорнутий аналіз крові вкаже на наявність в організмі вірусу Епштейна -– Барр.

-- Від кого можна заразитися?
 
-- Джерелом інфекції є хворі та вірусоносії. Вважається, що збудник міститься у секреті порожнини рота і виділяється зі слиною. Крім повітряно-крапельного способу зараження, лікарі не відкидають можливості контактного, аліментарного (харчового) і трансфузійного (через кров) шляхів передачі інфекції. 

Діагностують ІМ переважно у дітей (2 -- 10 років) і молодих людей. У віці понад 35 -- 40 років ця хвороба майже не спостерігається. Заразність хворих на інфекційний мононуклеоз загалом невисока. Більшість випадків хвороби припадає на холодну пору року. Імунітет після перенесеної хвороби стійкий, про що свідчить
брак повторних випадків захворювання.

-- Який механізм зараження?

-- Вхідними воротами інфекції є слизова оболонка носоглотки і верхніх дихальних шляхів. Вірус ІМ чутливий до лімфоїдної та ретикулярної тканин, внаслідок чого уражаються лімфатичні вузли, печінка, селезінка, певною мірою –- кістковий мозок.

-- Як проявляється хвороба?

-- Інкубаційний період при ІМ коливається в межах 6 -- 18 днів (буває до 30 -- 40 днів). Іноді хвороба починається з втомлюваності, млявості, зниження апетиту, болю у м’язах, сухого кашлю. Та у типових випадках початок хвороби гострий, температура тіла підвищується до 38 -- 39 градусів. Хворі скаржаться на головний
біль, нежить, біль у горлі під час ковтання. Пітливість. Уже в перші 3 -- 5 днів з’являються характерні клінічні ознаки хвороби: гарячка, ангіна (гострий тонзиліт), збільшення лімфатичних вузлів, утруднення носового дихання, збільшення печінки і селезінки.

Звертає на себе увагу характерний вигляд хворого на інфекційний мононуклеоз –- набряклі повіки і надбрівні дуги, закладеність носа, напіввідкритий рот, сухість і почервоніння губ, злегка закинута назад голова, хрипле дихання, помітне збільшення лімфатичних вузлів. Тривалість гарячки –- від 4 -- 5 днів
до 2 -- 4 тижнів і більше. У 5 -— 25% хворих на ІМ з'являється висип на 1 -- 3 дні, який потім безслідно зникає. 

-- Наскільки важко ця хвороба піддається лікуванню?

-- Дехто одужує за десять днів, а комусь для лікування потрібен місяць. Тому цілуйте дітей обережно!

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.