Кому і для чого потрібен контрастний душ, а кому він протипоказаний - порада фахівця

Про користь контрастного душу чули всі. Він дозволяє пiдтримувати тонус організму, тренує судини, покращує кровопостачання у шкiрi. Крiм того, контрастний душ змiцнює iмунiтет, що дуже важливо наприкiнцi зими.

-- Чим пояснюється оздоровча дiя контрастного душу?

-- Вся справа у чергуваннi температур, а також механiчнiй дiї самого струменю води, -- каже Сергій Федоров, спеціаліст з медичної реабілітації. -- Завдяки цьому задiюються бiологiчно активнi точки, розташованi на шкiрi, кров припливає до шкiри, активiзуються обмiннi процеси, тканини краще постачаються киснем. До речi, якщо регулярно приймати такий душ, можна пiдтягнути шкiру на проблемних дiлянках, позбутися жирових вiдкладень та целюлiту.

Контрастний душ є прекрасною профiлактикою варикозного розширення вен. Якщо пiд вечiр вiдчуваєте важкiсть у ногах, є венознi "зiрочки" та набряки, закiнчуйте душ прохолодною водою, коловими рухами пiднiмаючись знизу нагору. Щоправда, якщо  на венах вже є вузлики, ця процедура буде недоречною, навiть небезпечною.

Крiм того, контраст температур є прекрасним тренуванням для судин всього тiла, а струмiнь води нiби масажує м'язи. А ще ця процедура є загартовувальною -- вона покращує опiрнiсть органiзму до вiрусiв та iнфекцiї, змiцнює iмунiтет. Але щоб не захворiти пiсля першого ж контрасного душу, починати треба з нейтральних температур, а з часом робити контраст бiльш разючим.

-- Чи є протипокази для прийняття контрастного душу?

-- Обережним варто бути людям з порушенням кровопостачання мозку та гiпертонiчною хворобою, адже контраст температур може викликати спазм судин. Не варто експерементувати й людям з тромбофлебiтом -- дiя струменю може зрушити тромби. А ще ця процедура протипоказана при трофiчних виразках на шкiрi, опiках, вiдкритих ранах, дерматологiчних хворобах.

А як правильно приймати контрастний душ, якою водою — гарячою чи холодною — починати і завершувати, як правильно чергувати воду, читайте тут.

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

14:00
У США перевіритися на COVID-19 безплатно може кожен охочий - навіть турист чи нелегальний мігрант.
11:00
Медики кажуть, що він може спричиняти біль, запалення і перешкоджати зачаттю.
13:00
Що найбільше впливає на сповільнення чи пришвидшення темпів старіння?
11:00
Медики з різних куточків України розповідають про непросту боротьбу з пандемією. Вони кажуть: працюють на межі виснаження.
11:15
Оціночні дані вказують на існування від 350 000 до 1 000 000 вірусів, що здатні інфікувати всі хребетні організми на Землі!
11:00
Медики не радять пацієнтам постійно лежати в однаковій позиції.
17:00
Меланін зменшує вразливість шкіри до сонячних променів. А там, де пігмент лягає нерівномірно, утворюються плями.
11:00
Перегляд таких фільмів може як зруйнувати стосунки, так і додати їм більшої розкутості, кажуть сексологи.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.