Підліткові самогубства здебільшого мають демонстративний характер, коли дитина насправді не розуміє, що робить — психолог

Спроби самогубств серед підлітків - це відчайдушні намагання звернути на себе увагу батьків та друзів

Кіберполіція виявила в соцмережах небезпечні групи, що доводять дітей до самогубства. Про це повідомив сайт Кіберполіції України.

Відомо, що фанати таких спільнот називають себе китами, тому що тварини асоціюються у них зі свободою. Цей вид ссавців — один з небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки з життям. Тому у всіх шанувальників "моря китів" і "тихих будинків" на особистих сторінках зображені відео або малюнки з літаючими китами.

Нелюди, що організували цю систему, працюють наступним чином. Адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають нанесення каліцтв або заподіяння болю. Всі ці “квести” в обов’язковому порядку знімаються на відео. Коли адміністратор групи впевнений в тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, в якому дитина виступає в головній ролі, та оговорюються усі її проблеми, які вона озвучила “провіднику”. Єдиний вихід із усіх проблем, який озвучується в цьому “творі”, - вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис та робить останній крок. Відеозаписи в подальшому, продаються в мережі Інтернет, або в Darknet.

фото: https://www.cybercrime.gov.ua/16-novosti/185-uvaga-batki-sujitsidalna-grupa#news

Також днями у Києві стався випадок, який шокував усіх: молода жінка спочатку викинула з вікна сьомого поверху кота, потім трирічного сина, а потім вистрибнула сама. Жінка загинула на місці, а дитина померла у реанімації.

Чому ж людина, один з найсильніших інстинктів якої є інстинкт самозбереження, ламає усі закони життя? За даними ВООЗ, половина усіх випадків насильницької смерті припадає саме на суїцид -- кількість тих, хто звів рахунки з життям, становить мільйон осіб на рік.

Експерти кажуть, що до 2020 року число самогубств зросте у 1,5 рази. Адже ритм життя постійно прискорюється, психологічне навантаження збільшується, і далеко не кожен здатен це витримати. До речі, лідером серед країн є Китай -- там відбувається 30% усіх самогубств.

-- Щодо України, то, за даними Держкомстату, рахунки з життям зводять, у середньому, 20 чоловік з кожних 100 тисяч населення. А чому люди взагалі доходять до такої думки?

-- За даними ВООЗ, головними причинами суїциду є бідність, безробіття, страх перед покаранням, душевні хвороби, одноманітність життя та важкі захворювання. Проте усе це -- причини зовнішні. А рішення покінчити з життям є внутрішнім, часом довго виношуваним, -- каже Альона Головіна, практикуючий психолог, гештальт-терапевт.

Людина зважується на самогубство, коли незадоволення своїм життям сягає піку. Проте вона часто подає сигнали, які, на жаль, не завжди помічають родичі чи друзі. Скажімо, різко змінюється поведінка, людина оточує себе депресивними речами (наприклад, обирає темний або яскраво-кричущий одяг), говорить про життя як про найбільшу кару, є сумною, апатичною. Насправді такі сигнали -- це крик про  допомогу.

-- Кажуть, людина, яка зважилася на самогубство, до останнього моменту сподівається, що її хтось зупинить та врятує...

-- Рішення про самогубство може бути як довготривалим, так і імпульсивним, дуже швидким (наприклад, на тлі якоїсь сильної душевної травми -- втрати близької людини, відмови коханої тощо). І часто в останній момент виникає дуже сильне бажання жити, проте людина таки робить фатальний крок. Ось чому дуже важливо, аби хтось в цей момент опинився поруч.

Часто від останнього кроку рятує миттєвий спогад про щось дуже важливе -- дітей, батьків тощо. В такий момент людині необхідно комусь зателефонувати, вийти з квартири та опинитися серед людей.

-- Які категорії населення є більш схильними до самогубства?

-- Це, насамперед, підлітки, адже цей вік є дуже провокативним. Підліткові самогубства здебільшого мають демонстративний характер, і часто дитина до кінця не розуміє, що робить. Такі спроби самогубства -- це відчайдушні намагання звернути на себе увагу батьків, друзів тощо.

У групі ризику також ті, хто часто перебуває під впливом хімічних речовин -- наркотиків, алкоголю. Такі люди втрачають контроль над собою, своїми емоціями та поведінкою, і часто це закінчується імпульсивним самогубством. У групі ризику також люди з різноманітними розладами психіки. Втім, думка про самогубство може з'явитися за певних обставин навіть в успішної та розсудливої людини.Тому важливо пам'ятати -- вихід завжди є!

 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
12:00
Про їхні переваги і недоліки порівняно з іншими індивідуальними засобами гігієни жінки.
10:14
Вона може нормалізувати рiвень цукру і холестерину у кровi, кажуть лікарі.
11:00
Тепер вона нерідко розвивається у дітей 9-10-річного віку.
12:00
Чому людина може втратити такі відчуття і скільки часу потрібно на відновлення організму.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.