То не радикулiт! Пiсля застуди та ГРВI найпоширенiше ускладнення -- запалення нирок

За статистикою, на другому мiсцi серед недуг холодного перiоду (пiсля застуд) захворювання сечостатевої системи, лiдерами серед них є хвороби нирок. Медики попереджають, що такi проблеми зi здоров'ям часто розвиваються як ускладнення пiсля ГРВI.

Найгiрше, що на запалення нирок хворi часто реагують доволi пiзно, констатують лiкарi. Докладнiше розповiдає сiмейний лiкар Руслан Добровольський.

-- З яких симптомiв зрозумiло, що щось не так iз нирками?

-- Дуже часто хворi звертаються до лiкаря iз задавненим запальним процесом, коли вже вкрай виснаженi слабкiстю i субфебрильною температурою (37 градусiв), а саме такi основнi симптоми запалення нирок. Часто такi хворi пояснюють, що думали, мовляв, то розвинулася застуда чи просто перевтома, яка скоро минеться, от i не поспiшали звертатися по медичну допомогу. 

Але днi минають, а хворому стає щораз гiрше, тодi з'являються ще кiлька
симптомiв, серед них основним є бiль у спинi. I тут вигадливi пацiєнти нарiкають на те, що, мабуть, спину протягнуло, чи на загострення давнього радикулiту, беруться ставити компреси, аби позбутися болю. Та нiчого не допомагає, ще й з'являється бiль пiд час сечовипускання. Бо на фонi запалення нирок утворюються солi, проходження яких сечовипускним каналом спричиняє бiль. Ось вам загальний перелiк проблем iз самопочуттям, якими супроводжується запальний процес у нирках.

-- Чи правда, що це стається внаслiдок недолiкованої застуди?

-- Звiсно, якщо людина вдається до самолiкування, не дотримується лiжкового режиму, не робить контрольних аналiзiв пiсля лiкування, iнфекцiя може опуститись, унаслiдок чого ураження зазнають нирки. Але це не єдина причина розвитку запального процесу. Небезпека мiжсезоння полягає в тому, що вдень надворi порiвняно тепло, але пiсля обiду ще повiває холодом. Тож через невiдповiднiсть до погоди одягу чи взуття людина може зазнати переохолодження. Притiм достатньо навiть того, щоб змерзли стопи, на що невдовзi можуть вiдреагувати нирки.

До речi, у роки Другої свiтової вiйни навiть ввели термiн "окопна хвороба" -- якщо солдат тривалий час перебував в умовах переохолодження, у нього розвивалася хвороба нирок...

-- Якщо пiдозрюють ураження цього органа, якi аналiзи призначають?

-- Найлегше таке дiагностувати за аналiзом сечi, при запальному процесi в нирках вона втрачає прозорiсть, стає мутною. А крiм того, вiдстежують бактерiї, визначають рiвень солi та кiлькiсть лейкоцитiв. У такий спосiб можна дiзнатися про чистоту сечовивiдного тракту. Аналiз кровi не завжди дає iнформацiю про таке запалення, але його також слiд зробити. У здорової людини ШОЕ (швидкiсть осiдання еритроцитiв) має становити до 20 мiлiметрiв за годину, при запаленнi цей показник збiльшується.

-- Скiльки триває лiкування?

-- Немає сталої величини, адже все залежить вiд супутнiх патологiй, загального стану здоров'я пацiєнта. Важливо чiтко дотримуватися рекомендацiй лiкаря, вживати багато рiдини, щоб нирки очищалися вiд бактерiй. Дуже ефективна в
такому лiкуваннi журавлина -- хворим на запалення нирок варто варити морс iз цiєї ягоди. Крiм того, покращенню стану хворого сприяють чай з ведмежих вушок та трав'янi засоби (на основi ялицi, м'яти перцевої, шишок хмелю, материнки).
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

"Щодня з прогулянки моя дитина приносить каштани, які трохи рано цього року почали падати. Я думала викинути, а мама каже, що з них можна робити ліки -- десь читала про це.
"Розкажіть, яка різниця між грипом і парагрипом? Мені поставили саме такий діагноз -- парагрип, маю температуру 38 -- 39 градусів, болить горло, сухий кашель, відчуваю загальну слабкість".

Новини

22:47
Наявність рослин у будинку може зробити нас здоровими завдяки поліпшенню якості вдихуваного повітря та насичення його великою кількістю кисню.
21:47
В Україні за останні 20 років захворюваність на рак молочної залози зросла майже у 3 рази.
15:58
Мікробіологи та хіміки синтезували сироватку для боротьби з тютюновою залежністю.
14:23
Минулого року цей діагноз почули 14 170 українців, зокрема, 14 057 жінок та 113 чоловіків.
13:49
Для того, щоб не пересихало око, під час роботи за комп'ютером слід кліпати не менше 18 разів на хвилину.
13:43
Однією із найпоширеніших причин болю в животі є печія, заявила Уляна Супрун.
11:12
Псуватися погода розпочне із західних областей
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.