То не радикулiт! Пiсля застуди та ГРВI найпоширенiше ускладнення -- запалення нирок

За статистикою, на другому мiсцi серед недуг холодного перiоду (пiсля застуд) захворювання сечостатевої системи, лiдерами серед них є хвороби нирок. Медики попереджають, що такi проблеми зi здоров'ям часто розвиваються як ускладнення пiсля ГРВI.

Найгiрше, що на запалення нирок хворi часто реагують доволi пiзно, констатують лiкарi. Докладнiше розповiдає сiмейний лiкар Руслан Добровольський.

-- З яких симптомiв зрозумiло, що щось не так iз нирками?

-- Дуже часто хворi звертаються до лiкаря iз задавненим запальним процесом, коли вже вкрай виснаженi слабкiстю i субфебрильною температурою (37 градусiв), а саме такi основнi симптоми запалення нирок. Часто такi хворi пояснюють, що думали, мовляв, то розвинулася застуда чи просто перевтома, яка скоро минеться, от i не поспiшали звертатися по медичну допомогу. 

Але днi минають, а хворому стає щораз гiрше, тодi з'являються ще кiлька
симптомiв, серед них основним є бiль у спинi. I тут вигадливi пацiєнти нарiкають на те, що, мабуть, спину протягнуло, чи на загострення давнього радикулiту, беруться ставити компреси, аби позбутися болю. Та нiчого не допомагає, ще й з'являється бiль пiд час сечовипускання. Бо на фонi запалення нирок утворюються солi, проходження яких сечовипускним каналом спричиняє бiль. Ось вам загальний перелiк проблем iз самопочуттям, якими супроводжується запальний процес у нирках.

-- Чи правда, що це стається внаслiдок недолiкованої застуди?

-- Звiсно, якщо людина вдається до самолiкування, не дотримується лiжкового режиму, не робить контрольних аналiзiв пiсля лiкування, iнфекцiя може опуститись, унаслiдок чого ураження зазнають нирки. Але це не єдина причина розвитку запального процесу. Небезпека мiжсезоння полягає в тому, що вдень надворi порiвняно тепло, але пiсля обiду ще повiває холодом. Тож через невiдповiднiсть до погоди одягу чи взуття людина може зазнати переохолодження. Притiм достатньо навiть того, щоб змерзли стопи, на що невдовзi можуть вiдреагувати нирки.

До речi, у роки Другої свiтової вiйни навiть ввели термiн "окопна хвороба" -- якщо солдат тривалий час перебував в умовах переохолодження, у нього розвивалася хвороба нирок...

-- Якщо пiдозрюють ураження цього органа, якi аналiзи призначають?

-- Найлегше таке дiагностувати за аналiзом сечi, при запальному процесi в нирках вона втрачає прозорiсть, стає мутною. А крiм того, вiдстежують бактерiї, визначають рiвень солi та кiлькiсть лейкоцитiв. У такий спосiб можна дiзнатися про чистоту сечовивiдного тракту. Аналiз кровi не завжди дає iнформацiю про таке запалення, але його також слiд зробити. У здорової людини ШОЕ (швидкiсть осiдання еритроцитiв) має становити до 20 мiлiметрiв за годину, при запаленнi цей показник збiльшується.

-- Скiльки триває лiкування?

-- Немає сталої величини, адже все залежить вiд супутнiх патологiй, загального стану здоров'я пацiєнта. Важливо чiтко дотримуватися рекомендацiй лiкаря, вживати багато рiдини, щоб нирки очищалися вiд бактерiй. Дуже ефективна в
такому лiкуваннi журавлина -- хворим на запалення нирок варто варити морс iз цiєї ягоди. Крiм того, покращенню стану хворого сприяють чай з ведмежих вушок та трав'янi засоби (на основi ялицi, м'яти перцевої, шишок хмелю, материнки).
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

6 грудня відомому кардіологу, батькові кардіохірургічної школи України виповнилося б 105 років
Ім’я Миколи Амосова стала практично називним. Це символ здорового духу і тіла -- практично до останніх днів Микола Амосов робив свою авторську гімнастику.
Модель, телеведуча і світська діва розповіла, як позбутись болю голови,  схуднути і не старіти
48-річна Світлана Вольнова не боїться зйомок у купальнику, носить відкриті сукні, короткі шорти і кардинально змінює не тільки імідж, але й професії.

Новини

22:18
У Харківській області у зв'язку з грипом та ГРВІ 30 шкіл повністю або частково закриті на карантин.
18:32
Вчені склали карту озонового шару Землі та карту забруднення повітря на планеті, використовуючи дані з супутників, що рухаються навколо Землі.
15:35
Дієтологиня розробила раціони харчування для кожного учасника за схемою, якою можете скористатися і ви.
14:25
У Києві показник захворюваності на грип та ГРВІ є нижчим епідемічного порогу.
07:07
Куріння кальяну має прямий зв‘язок з онкологією легень, ротової порожнини, стравоходу, шлунка, з серцево-судинними захворюваннями, хронічним обструктивним захворюванням легень, чоловічим безпліддям.
21:54
"Зелені" райони знижують рівень стресу та рівень серцево-судинних хвороб.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.