То не радикулiт! Пiсля застуди та ГРВI найпоширенiше ускладнення -- запалення нирок

За статистикою, на другому мiсцi серед недуг холодного перiоду (пiсля застуд) захворювання сечостатевої системи, лiдерами серед них є хвороби нирок. Медики попереджають, що такi проблеми зi здоров'ям часто розвиваються як ускладнення пiсля ГРВI.

Найгiрше, що на запалення нирок хворi часто реагують доволi пiзно, констатують лiкарi. Докладнiше розповiдає сiмейний лiкар Руслан Добровольський.

-- З яких симптомiв зрозумiло, що щось не так iз нирками?

-- Дуже часто хворi звертаються до лiкаря iз задавненим запальним процесом, коли вже вкрай виснаженi слабкiстю i субфебрильною температурою (37 градусiв), а саме такi основнi симптоми запалення нирок. Часто такi хворi пояснюють, що думали, мовляв, то розвинулася застуда чи просто перевтома, яка скоро минеться, от i не поспiшали звертатися по медичну допомогу. 

Але днi минають, а хворому стає щораз гiрше, тодi з'являються ще кiлька
симптомiв, серед них основним є бiль у спинi. I тут вигадливi пацiєнти нарiкають на те, що, мабуть, спину протягнуло, чи на загострення давнього радикулiту, беруться ставити компреси, аби позбутися болю. Та нiчого не допомагає, ще й з'являється бiль пiд час сечовипускання. Бо на фонi запалення нирок утворюються солi, проходження яких сечовипускним каналом спричиняє бiль. Ось вам загальний перелiк проблем iз самопочуттям, якими супроводжується запальний процес у нирках.

-- Чи правда, що це стається внаслiдок недолiкованої застуди?

-- Звiсно, якщо людина вдається до самолiкування, не дотримується лiжкового режиму, не робить контрольних аналiзiв пiсля лiкування, iнфекцiя може опуститись, унаслiдок чого ураження зазнають нирки. Але це не єдина причина розвитку запального процесу. Небезпека мiжсезоння полягає в тому, що вдень надворi порiвняно тепло, але пiсля обiду ще повiває холодом. Тож через невiдповiднiсть до погоди одягу чи взуття людина може зазнати переохолодження. Притiм достатньо навiть того, щоб змерзли стопи, на що невдовзi можуть вiдреагувати нирки.

До речi, у роки Другої свiтової вiйни навiть ввели термiн "окопна хвороба" -- якщо солдат тривалий час перебував в умовах переохолодження, у нього розвивалася хвороба нирок...

-- Якщо пiдозрюють ураження цього органа, якi аналiзи призначають?

-- Найлегше таке дiагностувати за аналiзом сечi, при запальному процесi в нирках вона втрачає прозорiсть, стає мутною. А крiм того, вiдстежують бактерiї, визначають рiвень солi та кiлькiсть лейкоцитiв. У такий спосiб можна дiзнатися про чистоту сечовивiдного тракту. Аналiз кровi не завжди дає iнформацiю про таке запалення, але його також слiд зробити. У здорової людини ШОЕ (швидкiсть осiдання еритроцитiв) має становити до 20 мiлiметрiв за годину, при запаленнi цей показник збiльшується.

-- Скiльки триває лiкування?

-- Немає сталої величини, адже все залежить вiд супутнiх патологiй, загального стану здоров'я пацiєнта. Важливо чiтко дотримуватися рекомендацiй лiкаря, вживати багато рiдини, щоб нирки очищалися вiд бактерiй. Дуже ефективна в
такому лiкуваннi журавлина -- хворим на запалення нирок варто варити морс iз цiєї ягоди. Крiм того, покращенню стану хворого сприяють чай з ведмежих вушок та трав'янi засоби (на основi ялицi, м'яти перцевої, шишок хмелю, материнки).
 

Реклама

Читайте також:

Тема дня

Відвари хвої корисно не тільки додавати у ванну, лікувати ними кашель, вони можуть подолати тягу до горілки.
Учені університету Тафтса (США) провели масштабне дослідження, щоб  визначити рівень споживання солі та наслідки такого  споживання. Вони нагадали, що

Новини

11:00
"Пацієнтка розповідала, що лише раз за багато років подружнього життя відчула оргазм і ледь не померла від сорому", - лікар-сексолог.
12:00
15-20 хвилин дрімоти вдень дозволяють підвищити продуктивність праці, кажуть фахівці. Але є деякі нюанси.
09:37
Чому кожен реагує на однакову температуру навколишнього середовища по-різному і як натренувати організм до її перепадів?
13:00
І як правильно поводитися, коли температура тіла “зашкалює”.
11:00
Нещодавно у Львові жінка з коронавірусом народила здорових двійнят.
13:00
Нова модна дієта, яка буцімто рятує від онкохвороб, - цілковито антинауковий міф.
11:56
Фахівці кажуть, що логопедичні недоліки, які не зникли після п'яти років, ймовірно залишаться й у дорослому віці.
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.