Виявляється, голова пiд час сексу чи пiсля нього болить у кожного п'ятдесятого чоловiка

Цей бiль починається в потилицi, поступово поширюється на тiм'я, скронi i чоло... Через таке потерпають чоловіки після 40 років. 

-- У чому ж причина таких нападiв болю голови? Чи можна їм запобiгти?

-- Цей вид болю голови досить поширений, вiн має наукову назву -- посткоїтальна цефалгiя, -- пояснив Василь Черепанин, сексопатолог. -- Напади мають спазматичний характер, тож вiдразу мушу зазначити, що не варто шукати порятунок в анальгетиках, радше допоможуть спазмолiтичнi лiки.

Утiм почнiмо з причини болю голови. Як правило, вiн виникає в чоловiкiв, якi потерпають вiд вегетосудинної дистонiї -- порушення нервової системи, яке проявляється збоєм у роботi багатьох органiв i систем. Щодо посткоїтальної цефалгiї, то найчастiше йдеться про судиннi порушення.

У процесi сексу i пiд час оргазму пiд впливом гормонiв артерiальний тиск зростає -- вiн може сягати 160/120 мм ртутного стовпчика (при нормi 120/80), а пульс частiшає до 160 ударiв за хвилину (у нормi 60 -- 100 ударiв за хвилину). Такий стрибок тиску артерiї здорового, тренованого чоловiка витримують легко. А
якщо ж вiн має судиннi патологiї, провадить переважно сидячий спосiб життя, то пiдвищення тиску супроводжується болем голови або й запамороченням.

-- Цей бiль може свiдчити про гiпертонiю?

-- Нерiдко саме бiль голови, що виникає внаслiдок любощiв, перший сигнал, що в людини артерiальна гiпертензiя. Раджу всiм, хто має таку проблему, взяти за правило вимiрювати тиск не лише щодня вранцi, а й перед сексом i опiсля. Важливо дiзнатися, наскiльки стабiльний тиск i наскiльки великий дiапазон його пiдвищення. Якщо тиск упродовж кiлькох хвилин зростає на понад 40 одиниць -- це привiд звернутися до кардiолога. Скажу бiльше: для людини з тяжкою формою
артерiальної гiпертензiї секс без захисту лiкiв навiть небезпечний.

-- Якщо тиск у межах норми, але бiль голови i далi виникає,
чи можна з ним боротися профiлактично?

-- Так, i в цьому допоможуть простi засоби. По-перше, тренування судин за допомогою щоденної легкої зарядки. По-друге, тепла ванна чи контрастний душ щоранку i щоразу перед любощами. Воднi процедури не лише позитивно впливають на судини, а й допомагають розслаблятися. Це важливо, адже тривожнiсть, очiкування чоловiком невдачi нерiдко призводять не лише до спазмiв судин i болю голови, а й до негараздiв з ерекцiєю.

А от вiдмовлятися вiд сексу не варто, адже вiн сам собою чудовий засiб тренування судин не лише голови, а й усього органiзму.

А ще бiль голови можуть провокувати препарати, що покращують напруження статевого органа. Вони спричиняють i запаморочення, i припливи кровi до обличчя. Особливо в поєднаннi з iншими лiками. Тому уважно вчитуйтеся в iнструкцiї i не призначайте собi жодного препарату самотужки.

Реклама

Читайте також:

Тема дня

У багатьох зимові застуди супроводжуються ураженням горла й
Для профiлактики серцево-судинних хвороб раз на пiвроку треба проводити курс очищення судин
Хочемо того чи нi,  але з вiком стiнки судин засмічуються холестериновими бляшками, якi з часом можуть  навiть перекрити просвiт судини.

Новини

Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.