Лікар пояснив, чому не можна гріти горло при ангіні

Дехто помилково вважає, що помiчним при ангiнi є прогрiвання горла усiлякими компресами. Мiж тим, кажуть лiкарi, це може лишепогiршити ситуацiю.

-- Ангiна -- не що iнше, як гостре запалення мигдаликiв. До того ж, розрiзняють рiзнi види ангiни -- катаральну (супроводжується почервонiнням мигдаликiв, головним болем, гарячкою), фолiкулярну (дуже сильний бiль при ковтаннi, бiль у суглобах, слабкiсть, на мигдаликах з'являються гнiйнички), лакунарну (у гирлах лакун мигдаликiв утворюється жовто-бiлий наліт) тощо, -- пояснює Василь Колосенко, ЛОР-лікар.

Попри поширену думку, що ангiна виникає внаслiдок переохолодження горла, це захворювання має iнфекцiйне походження. Найчастiше збудниками ангiни є стафiлокок, стрептокок та пневмокок, якi присутнi на мигдаликах. А от переохолодження -- вдихання ротом холодного повiтря чи пиття холодних напоїв великими ковтками -- є головним провокативним фактором. Це зумовлює зниження мiсцевого iмунiтету у носоглотцi, й мiкроорганiзми починають активно розмножуватися.

До речi, ангiною можна заразитися вiд iншої людини -- iнфекцiя повiтряно-крапельним шляхом потрапляє в горло та осiдає на мигдаликах. А буває, що ангiну спричиняють iншi хронiчнi джерела iнфекцiї -- карiознi зуби, нежить, гайморит.

-- Чи обов'язковим при ангiнi є вживання антибiотикiв? Чи можна вигрiвати горло?

-- Антибiотики є цiлком виправданими у цьому випадку, адже це захворювання може викликати небезпечнi ускладнення. Правильно пiдiбранi лiки призводять до швидкого придушення хвороботворної мiкрофлори. Але -- ангiну не варто лiкувати самостiйно. Скажiмо, вигрiвання горла усiлякими компресами категорично заборонене. Адже при гнiйних процесах тепло лише сприятиме розповсюдженню iнфекцiї.

Ще одна помилка при лiкуваннi ангiни -- механiчне знiмання нальоту або втирання у мигдалики рiзноманiтних розчинiв. Цього робити не варто, адже можуть з'явитися мiкротравми, й iнфекцiя потрапить вглиб тканин. Варто використовувати спреї, якi омивають мигдалики.

Обов'язковою умовою подолання ангiни є лiжковий режим та рясне пиття. Причому питво має бути не гарячим, а помiрно теплим. Найкраще пити чаї з ромашки та лужнi мiнеральнi води без газу.

Читайте також:

Тема дня

Японські науковці дійшли висновку, що жоден інший продукт не має такого позитивного впливу на фізичний та психічний стан людини, як риба.
26 червня - Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу
Історія боротьби з розповсюдженням наркотиків або, принаймні, спроб якось контролювати їх обіг налічує вже майже 100 років.

Новини

13:02
Фахівці з Гарвардської школи богослів'я в США впевнені, що спорт компенсує релігійні потреби людини
12:01
Деіякі люди вживають мега-дози вітаміну D, через що у них виникає ризик каменів в нирках і навіть раку
Орфографічна помилка в тексті:

Надіслати повідомлення про помилку автору?
Ваш браузер залишиться на тій же сторінці.